Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Facebook Messenger’da Sohbet Balonları Android 11 ile Değişiyor

Facebook mesajlaşma uygulaması Messenger’ın sohbet balonları için kullandığı API’yi Android 11 ile değiştireceğini açıkladı.
Facebook Messenger’da Sohbet Balonları Android 11 ile Değişiyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarının başında Facebook geliyor. 2.5 milyarı aşkın kullanıcısı olan platform, masaüstü ve mobil uygulamalar aracılığı ile kitlesine hizmet sağlıyor. Sosyal medya devi kurulduğundan ilk yıldan bu yana büyük bir değişim geçirdi. Facebook’un mesajlaşma için kullanılan uygulaması Messenger da bu değişimden nasibini alıyor.

Son yıllarda akıllı telefonların da yaygınlaşması ile beraber uygulamaların mobil sürümleri de büyük ilgi görmeye başladı. Messenger’ın Android ve iOS uygulaması bu anlamda milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Mobil işletim sistemlerinde yaşanan değişimle beraber uygulamalara da yeni özellikler ekleniyor.

Önümüzdeki aylarda Android 11’in kullanıcılara sunulması bekleniyor. Yeni işletim sistemi ile beraber Messenger’ın sohbet balonlarında da önemli bir değişiklik yaşanacak. Sosyal medya devi sohbet balonlarında kullanılan API’yı Android 11 ile değiştirecek.

Messenger API’si Android 11 ile Değişiyor

Messenger API’si Android 11 ile Değişiyor

Google’ın önümüzdeki aylarda Android 11’i piyasaya sürmesi ile beraber mobil uygulamalarda da önemli değişikliklerin yaşanması bekleniyor. Bu değişikliklerden birisi ise Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger’da yaşanacak. Sosyal medya devi uygulamayı Android 11 ile uyumlu hale getirmek adına sohbet balonlarında kullanılan API’yi değiştirecek.

Messenger’ın Android kullanıcıları sohbet balonlarını hatırlayacaktır. Bir kişiye Messenger’dan mesaj geldiğinde bildirim baloncuk şeklinde gösterilir. Bu balona tıklayarak açılan pencere ile karşı tarafa cevap göndermek mümkün oluyor. Google geçen yıl Android 10 ile beraber kendi baloncuk API’sinin duyurusunu yapmıştı. Bu API o dönemden bu yana varsayılan baloncuk uygulaması olarak kullanılıyor. Facebook da bu API’yi Messenger uygulaması ile kullanılabilir hale getirmişti.

Android 11’in çıkması ile beraber Messenger’ın baloncuk bildirimleri Google tarafından sağlanacak. Google tarafından geliştirilen Bubbles API olarak adlandırılan uygulama kullanıcılara yepyeni bir deneyim sunacak. Bu API ile kullanıcılar hangi kişilerden baloncuk şeklinde bildirim alabileceklerini bizzat kendileri seçebilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.