Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Twitch Telif İhlali Nedeniyle Klipleri Silecek Kullanıcılara Kolaylık Sağlayacak

Yayın servisi kullanıcılara tek tuş ile tüm klipleri silecek özellik sunmaya hazırlanıyor.
Twitch Telif İhlali Nedeniyle Klipleri Silecek Kullanıcılara Kolaylık Sağlayacak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Amazon’un sahibi olduğu Twitch, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Çok sayıda yayıncıya ev sahipliği yapan platform, kendi alanında lider konumda olmaya devam ediyor. Twitch yayını açmak için gerekli ekipman ve önerilere buradan göz atabilirsiniz. Platform özellikle oyun alanındaki yayıncıların buluşma noktası konumunda.

Twitch bir süredir telif ihlali tartışmaları ile gündeme geliyor. Canlı yayın servisi geçtiğimiz günlerde kullanıcıları telif ihlali olan videolara karşı uyarmaya başladı. Yapılan uyarı sonrası geçmiş yayınlarda telif sorunu içeren kliplerin silinmesi gerekiyor. Twitch bu işlemi kolay hale getirecek bir özellik üzerinde çalışıyor.

Twitch’e Klip Silme Kolaylığı Geliyor

Twitch’e Klip Silme Kolaylığı

Twitch yıllardır kullanıcılara canlı yayın yapma imkanı sağlayan dev bir platform. Dolayısıyla yayıncıların burada çok sayıda videosu birikiyor. Videoların içerisinde telif ihlali içeren kliplerin kaldırılması gerekiyor. Yoğun aralıklarla yayın yapan kişiler için bu içerikleri kaldırmak epey zaman alacak.

Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası (DCMA) kapsamında ceza yemek istemeyen kullanıcılar söz konusu videolarını kaldırmaya başladı. Twitch bu işlemi kolaylaştıracak bir özellik üzerinde çalışıyor. Geliştirilen özellik ile kullanıcılar yayınları tek tek silmek yerine tek bir tuş ile kolayca silebilecek.

Test aşamasında olan bu özelliğin önümüzdeki günlerde kullanıcılara sunulması bekleniyor. Twitch ayrıca ilerleyen dönemde yayıncıların yeni telif sorunları ile karşılaşmaması adına harekete geçti. Şirket Audible Magic adlı bir şirket ile anlaşma yaptı. Müzik sektöründe faaliyet gösteren bu şirket, sosyal medya platformlarına içerik tanımlama desteği sağlıyor.

Audible Magic ayrıca Twitch’teki tüm klipleri inceleyecek ve telif ihlali yapan kliplerin sesleri kapatılacak. Bu yolla yayın servisinin ilerleyen dönemde ceza yemesinin önlenmesi amaçlanıyor. Halihazırda kullanıcılar kliplerini tek tek te olsa silebiliyor. Yakında bu işlemi tek bir tuş ile gerçekleştirmek mümkün olacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.