Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Steam Uzun Süre Vakit Geçiren Oyuncular için Sadakat Programı Başlatacak

Popüler oyun platformu Steam, uzun süre vakit geçiren oyunculara özel yeni bir program üzerinde çalışıyor.
Steam Uzun Süre Vakit Geçiren Oyuncular için Sadakat Programı Başlatacak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Oyun dünyası son yıllarda çevrimiçi servisler üzerinde şekillenmeye başladı. Pek çok oyun geliştiricisinin sunduğu dijital servisler her gün milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Bu platformlar arasında en çok ilgi gören ise Valve’ın sahibi olduğu Steam olmakta. Son dönemde Corona virüsünün de dünya genelinde yayılmasıyla beraber insanların büyük bölümü evlerine kapanmak durumunda kaldı.

Bu da Steam’in aktif kullanıcı sayısında yeni rekorlar kırmasına neden oldu. Geçtiğimiz günlerde Half Life:Alyx etkisiyle VR kullanıcı sayısında büyük bir artış yaşandığı açıklanmıştı. Şirket özellikle yılın belirli zaman aralıklarında indirim etkinlikleri düzenliyor ve platformdaki oyunlar çok daha ucuz fiyata satın alınabiliyor.

Valve’ın karşısında bu alandaki en büyük rakiplerden birisi Epic Games olmakta. Ancak buna rağmen Steam’in halen kullanıcıların büyük bölümüne sahip olduğu biliniyor. Popüler oyun servisi uzun süre vakit geçiren oyuncular için yeni bir program başlatmaya hazırlanıyor.

Sadık Oyunculara Ayrıcalıklar Yolda

Sadık Oyunculara Ayrıcalıklar Yolda

SteamDB geliştiricisi Pavel Djundik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Steam’in sadık oyuncular için yeni bir program üzerinde çalıştığını söyledi. Platformda gününün büyük kısmını geçiren milyonlarca kullanıcı bulunuyor. Şirket üzerinde çalıştığı Sadakat Programı çerçevesinde bu kişilere özel ayrıcalıklar tanımlayacak.

Bu ayrıcalıklar arasında Steam profilindeki rozet seviyeleri, ödül eşyaları ve büyük indirimlerin olacağı belirtiliyor. Djundik oyun indirimlerinin henüz plan aşamasında olduğunu ve Steam’in bununla ilgili kesin bir karar vermediğinin altını çiziyor. Şu an deneysel olarak test edilen bu özelliğin yakın zamanda platform genelinde uygulamaya konması bekleniyor.

Halihazırda Steam’de yılın belirli zaman aralıklarında çeşitli indirim etkinlikleri düzenleniyor. Oyuncular yakın zamanda düzenlenecek olan 2020 Yaz İndirimleri’nin uygulamaya konacağı tarihi merak ediyordu. Ortaya çıkan bilgilere göre yaz aylarında yapılacak indirim etkinliğinin de tarihi sızdırılmış oldu.

Yaz İndirimleri Tarihi Belli Oldu

Yaz İndirimleri Tarihi Belli Oldu

Valve’ın sahibi olduğu dijital oyun servisi Steam, yılın belirli zaman aralıklarında indirim günleri düzenliyor. Bu etkinlikler çerçevesinde yüzlerce oyun önemli oranda indirim yaşıyor. Yaz ayları yaklaşıyor ve oyuncular Steam’in bu dönemde düzenleyeceği etkinliğin tarihlerini merak ediyordu.

Twitter’da paylaşılan verilere göre Steam 2020 Yaz İndirimi tarihleri Haziran ayı içerisinde düzenlenecek. Pavel Djundik tarafından açıklanan bilgilere göre yaz indirimleri 25 Haziran – 9 Temmuz tarihleri arasında uygulanacak. Djundik bu tarihlerin Çinli yapımcılar tarafından sızdırıldığını belirtiyor.

Keza geçtiğimiz yıl düzenlenen yaz indirimleri de aynı tarihler arasında gerçekleştirilmişti. Valve’ın uygulamaya koyduğu en büyük iki etkinlikten biri olan yaz indirimlerinde çok sayıda oyunun fiyatında yüzde 90’a varan düşüş bekleniyor. Steam’in bür büyük etkinliği ise Steam Kış İndirimi olarak biliniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın