Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YouTube Music için Spotify’da Yer Alan Ortak Çalma Listesi Özelliği Geliyor

Müzik servisi YouTube Music’e arkadaşların ortak çalma listesi oluşturacağı bir özellik geliyor.
YouTube Music için Spotify’da Yer Alan Ortak Çalma Listesi Özelliği Geliyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Akıllı telefonların hayatımızda daha fazla yer tutması ile beraber dijital uygulamalara olan ilginin arttığını söyleyebiliriz. Kullanıma amacına yönelik olarak pek çok farklı dijital uygulama bulunuyor. Müzik servisleri milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ve yeni özellikler ile kullanım deneyimi süreli iyileşiyor. Başlıca müzik servisleri arasında Spotify ve Apple Music’i gösterebiliriz. Her iki uygulama pazarın büyük bölümünü elinde tutuyor.

Diğer yandan Deezer, Amazon Music ve YouTube Music gibi platformlar bu rekabete ortak olmayı amaçlıyor. Arkasında dünyanın en büyük video paylaşım platformunun gücünü bulunduran YouTube Music geçtiğimiz yıllarda hayatımıza girdi ve yeni özellikler kazanmaya devam ediyor.

Uygulamaya son olarak geçtiğimiz günlerde kullanıcılara çalan şarkının sözlerini gösterecek bir özelliğin geleceği duyurulmuştu. Google ekibi bu gelişmenin ardından rakipleri ile arasındaki farkı kapatmak adına bir özellik üzerinde daha çalışıyor. Gelecek yeni özellik halihazırda Spotify’da kullanılan ortak çalma listesi oluşturma olacak. İsveç merkezli müzik servisi bu özelliği geçtiğimiz yıl duyurmuştu.

Ortak Çalma Listeleri Oluşturulacak

Ortak Çalma Listeleri Oluşturulacak

Dijital müzik uygulamalarında kullanıcılar birbirlerini arkadaş olarak ekleyebiliyor. Bu da yeni bir etkileşim imkanı sağlıyor. 9to5Google tarafından tespit edilen yeni özelliğe göre YouTube Music uygulamasına ortak çalma listesi oluşturma özelliği geliyor. Birbirleri ile arkadaş olan kişiler beraber çalma listeleri oluşturabilecek ve ortak müzik dinleyebilecek. Bu özellik bir süredir Spotify’daki kullanıcılar tarafından erişilebilir durumda.

Kullanıcılar bu sayede sevdikleri kişiler ile beraber oluşturdukları çalma listelerini zevkle dinleyebilecek. Listelerde bulunan şarkılara etiket ekleme gibi çeşitli ince dokunuşlar yapılabilecek. Gelecek güncelleme ile kullanıcılar Collaborate ya da ‘Ortak Çalışma’ adı ile göreceği bölümden çalma listelerini yönetebilecek. Oluşturulan çalma listelerine isim verilebilecek ve gizliliği ayarlanabilecek.

Ekran görüntülerinde anlaşıldığı kadarıyla yeni özellik için sayılı günler kaldığını söyleyebiliriz. Geliştirme aşamasında olan özelliğin Spotify’daki araçtan ne gibi farkları olup olmayacağı ise tam anlamıyla bilinmiyor. Önümüzdeki günlerde bu aracın YouTube Music’e gelecek güncelleme ile kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. Müzik uygulamasının en büyük rakibi Spotify ile arasında kullanıcı sayısı açısından büyük fark var ve kapanması kolay görünmüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.