Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa İstanbul’da Önemli Kriterlere Göre Başarılı 18 Hisse

Borsa ile ilgili yaptığı analizlerle tanınan bir isim olan Zeynep Aktaş, dört kriterde performansı yüksek BIST 100 hisselerini yatırımcılarla paylaştı. İşte detaylar;
Borsa İstanbul’da Önemli Kriterlere Göre Başarılı 18 Hisse
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da 8 milyonu aşkın yatırımcı, doğru tercihler yapmak ve potansiyeli olan şirketleri tercih etmek için analistlerin yaptığı açıklamaları yakından takip ediyor. Borsada yukarı yönlü hareketlilikler devam ederken bazı hisseler karşıladıkları kriterler itibarıyla rakiplerinin önüne geçiyor.

Ekonomim yazarlarından ve yatırımcıların yakından takip ettiği isimlerden biri olan Zeynep Aktaş, dört kriterde performansı yüksek BIST 100 hisselerini paylaştı.

Aktaş, bu hisselerin fiyatı, ağırlıklı ortalama getirisi, işlem adedi değişimi, işlem hacmi değimi artan hisselerden oluştuğunu ifade etti.

Borsa İstanbul’da Önemli Kriterlere Göre Başarılı 18 Hisse
Listenin ilk sırasında yüzde 122,7 yıllık getiri ve işlem hacmi yüzde 207 artan Vestel Elektronik (VESTL) yer aldı. İşlem adedindeki değişim açısından Vestel Elektronik’i ile Gübra Fabrikaları (GUBRF), Vestel Beyaz Eşya (VESBE), Coca Cola İçecek (CCOLA), Pegasus (PGSUS), Akfen GMYO (AKFGY) ve Sasa Polyester (SASA) izledi.

Yıl başından bu yana en çok kazandıran hisselerde ikinci sırada yüzde 106,2 artışla Kocaer Çelik (KCAER) yer aldı.

GCM Yatırım Banner

İşlem adedinde listedeki şirketlerden en zayıf kalanlar Migros Ticaret (MGROS), Bera Holding (BERA), Zorlu Enerji (ZOREN) ve Halk Bankası (HALKB) oldu.

Ağırlıklı ortalama getiride ilk 5 hisse yüzde 120,2 ile VESTL, KCAER, BERA ve Mia Teknoloji (MIATK) olarak sıralandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın