Yatırım yapmaya başla!

Facebook’u Düzeltmek İsteyen Zuckerberg 2018’de Odağına Blockchaini Alacak!

Her yıl hedefleri ve planlarıyla gündeme gelen Facebook’un kurucusu, 2018’de blockchain teknolojisine odaklanacağını açıkladı. İşte o açıklamalar ve haberin detayları;
Facebook’u Düzeltmek İsteyen Zuckerberg 2018’de Odağına Blockchaini Alacak!

Kazancıyla çelişmesine rağmen 2017’de zorlu bir yıl geçiren Facebook, pek çok olumsuz gelişmeyle gündeme gelmişti. Mesela; VR teknolojisini tanıtmak isteyen Mark Zuckerberg Porto Riko felaketini kullanmış ve milyonlarca insan tarafından olumsuz sözlerle eleştirilmişti.

İlaveten; Facebook Çin’in internet devi Tencent tarafından yerinden edilmiş, tehlikeli oyun 48 Hour Challenge’ı yaymakla suçlanmış, eski bir Facebook çalışanının da gazabına uğramıştı. Kısacası; Facebook’un 2018’e beyaz bir sayfa açarak başlaması için pek çok neden var.

Dolayısıyla Mark Zuckerberg’in öncelikli 2018 hedefi Facebook’u düzeltmek!

Mark Zuckerberg’in 2018 Hedefi Facebook’u DüzeltmekGeçtiğimiz gün Facebook sayfasındaki gönderisinde de bu durumdan bahsetti. Zira 2017’de sosyal medya platformunun kullanıcıları olumsuz etkilediği, canlı yayında intihar vakalarının yaygınlaşması gibi birçok olay Facebook’un imajını zedeledi.

İşte tam da bu noktada, yaşananların farkında olduğunu belirten bir post yayınlayan Zuckerberg, blockchain teknolojisi üzerine çalışacaklarını açıkladı.

Zuckerberg 2018'de Blockchaine Çalışacak2018’de blockchain ve kripto paralar gibi merkeziyetçi olmayan teknolojilere yoğunlaşacaklarını ifade eden Mark Zuckerberg, bu teknolojiyi Facebook’a entegre etmenin yolunu arayacak.

Öte yandan, ünlü kişiliğin bu açıklamasının ardından Zuckerberg’in blockchain teknolojisine yatırım yapıp yapmayacağı spekülatörlerin gündemine oturdu.

Spekülatörler Zuckerberg'in Blockchain Yatırım Yapmayacağını KonuşuyorSonuçta; Zuckerberg dünyanın en zenginlerinin 1 trilyon dolar kazandığı 2017 yılında 22.6 milyar dolarlık kazancıyla göz doldurmuştu. Yani kendisi blockchain teknolojisine yatırım yapmak konusunda kaynak sıkıntısı çekmeyecek nadir kişilikler arasında!

İlaveten; Zuckerberg’in Harvard’dan mezun olmak gibi “hedefim” dediği pek çok amacına ulaştığı da hepimizin malumu!

Zuckerberg Hedeflerine Ulaşmak Konusunda Epey BaşarılıMark Zuckerberg servetini nasıl harcıyor sorusunun cevabını da daha önce birlikte incelemiştik. Genç milyarderin parasını Facebook’u iyileştirmek ve dünyaya daha faydalı olmak için harcamaktan zerre çekinmediğini öğrenmiştik. Anlayacağınız; Facebook’un blockchain teknolojisine yatırım yapması an meselesi.

Neticede; Mark Zuckerberg paylaşımında uluslararası sansürlere dikkat çekerek bu engelleri blockchain ile aşabileceklerini ifade etti.

Blockchain ile Uluslararası Sansürleri AşılabilecekÇünkü Facebook bu konuda büyük sıkıntı yaşıyor. Hatırlarsanız; geçtiğimiz aylarda Çin’e gelen Whatsapp yasağı ile tüm dünya çalkalanmıştı. Zuckerberg de bu tür sorunlardan blockchain teknolojisi ile kurtulabileceklerine inanıyor.

Ek olarak; Facebook’un üzerinde çalıştığı uçtan uca ödeme problemlerinin de kripto para birimleri ile çözülebileceğini düşünüyor. Bakalım; neredeyse her dediğini yapan Zuckerberg’ten blockchain teknolojisi ile ilgili nasıl bir hamle gelecek?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum