Yatırım yapmaya başla!

LG Yeni Nesil OLED TV’lerinde Yapay Zeka Teknolojisinden Yararlanıyor

Televizyon pazarının devlerinden LG, ES 2019’da tanıtacağı yeni nesil TV’lerinde yapay zekadan faydalanıyor.
LG Yeni Nesil OLED TV’lerinde Yapay Zeka Teknolojisinden Yararlanıyor

Akıllı televizyon pazarında Güney Koreli teknoloji devleri Samsung ile LG’nin sıkı bir rekabet içerisinde bulunduğu biliniyor. Samsung geçtiğimiz günlerde akıllı TV serisinde uzaktan bağlantı imkanı olacağını açıklamıştı. Bir diğer Güney Koreli televizyon üreticisi LG, CES 2019’da yeni nesil televizyon modellerini tanıtmaya hazırlanıyor.

Önümüzdeki hafta düzenlenecek olan CES 2019 öncesi LG, yeni ürünlerine dair önemli açıklamalarda bulundu. Şirket 2019 model yeni TV modellerinde yapay zekaya yer vereceğini açıklarken, ayrıca daha gelişmiş görüntü ve ses kalitesi ile geleceğini belirtiyor. Son yıllarda hayatımızda daha fazla yer almaya başlayan yapay zeka teknolojisi bu yıldan itibaren televizyonlarda da kendisine yer bulmuş olacak.

LG’den Yapay Zeka Bombası

LG’den Yapay Zeka Bombası

Güney Koreli televizyon üreticisi LG, 2019 model akıllı televizyonlarında Google Asistan ve Amazon Alexa gibi önde gelen yapay zeka sistemlerine erişim desteğine yer vereceğini açıkladı. Dijital asistanların varlığı ve akıllı ses tanıma özelliği sayesinde LG’nin yeni model TV’leri üzerinden akıllı ev cihazlarını kontrol etmek mümkün hale gelmiş olacak.

Yeni nesil televizyonlarında Alpha 9 işlemciye yer verecek olan LG, 8K kalitesinde görüntü ve yüksek ses seviyesi vermeyi vaad ediyor. Televizyonlar ses gücünü Dolby Vision teknolojisinden alacak ve ortama göre ses seviyesi ayarlanabilecek. LG ThinQ Al adı altında tanıtılacak olan televizyonlar, yapay zeka teknolojisi sayesinde ortamda koşullarını analiz edebilecek.

LG, yapay zeka destekli yeni televizyonlarını 8-11 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek CES 2019 etkinliğinde tanıtacak. Düzenlenecek olan etkinlik sonrası yeni akıllı televizyonlarla ilgili çok daha ayrıntılı bilgiler ortaya çıkacaktır. Televizyonların fiyatına dair herhangi bir açıklama bugüne kadar yapılmış değil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum