Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Lenovo’nun Aldığı Son Patent Katlanabilir Laptopu İşaret Ediyor!

Önde gelen bilgisayar üreticilerinden Lenovo’nun aldığı son patent, katlanabilir dizüstü bilgisayarın yolda olduğunu gösteriyor.
Lenovo’nun Aldığı Son Patent Katlanabilir Laptopu İşaret Ediyor!
Yorum

Son dönemde teknoloji dünyasında en çok kullanılan konulardan birisi hiç kuşkusuz katlanabilir ekran teknolojisi. Özellikle bu yıl sektörün önde gelen teknoloji şirketleri katlanabilir akıllı telefonlar ve tabletler ile karşımıza gelmeye hazırlanıyor. Ancak bu teknolojinin başka şekillerde de kullanılacağı kesin.

Katlanabilir ekran teknolojisine dair son günlerde CES 2019’da Royale, Flexpai gibi şirketlerin tanıtmış olduğu yeni cihazlar, bu ürünlere olan heyecanı fazlasıyla artırmış durumda. Dünyanın önde gelen bilgisayar üreticisi Lenovo, bu alanda yeni ürünler ile karşımıza çıkabilir. Alınan son patent bunun doğruluğunu kanıtlıyor.

Lenovo’dan Katlanabilir Dizüstü Bilgisayar Gelebilir

Lenovo’dan Katlanabilir Dizüstü Bilgisayar Gelebilir

Bugüne kadar katlanabilir ekran teknolojisine dair tüm duyduklarımız, akıllı telefon ve tablet cihazlara dair olmuştu. Çinli teknoloji devinin almış olduğu son patent ise bu teknolojinin dizüstü bilgisayarlar için hayata geçebileceğini gösteriyor. Alınan patent incelendiğinde fiziksel klavyenin üzerinde katlanabilir ekran olduğu görülüyor.

Windows Latest tarafından paylaşılan patentte, dizüstü bilgisayar görüntüsüne sahip katlanabilir bir cihaz görüyoruz. Ekran ile fiziksel klavyenin bağlandığı yerde herhangi bir menteşe olmaması patentin en dikkat çeken noktası diyebiliriz.

Katlanabilir Dizüstü için Biraz Daha Zaman Var

Katlanabilir Dizüstü için Biraz Daha Zaman Var

Lenovo’nun geliştirmesi muhtemel olan yeni dizüstü bilgisayarı katlandığı zaman tamamen düz bir görünüme sahip olacak. Katlanan cihazın ekranında ayrıca hava durumu, batarya durumu ve hızlı işlem göstergeleri yer alacak. Kullanıcılar bu ekran sayesinde pek çok fonksiyonel özelliği kullanma imkanı bulacaklar.

Lenovo’nun söz konusu cihaza dair almış olduğu patent, somut bir gelişme için bir süre daha beklememiz gerektiğini gösteriyor. Ancak yakın gelecekte Lenovo’nun katlanabilir dizüstü bilgisayar tanıttığını göreceğiz gibi duruyor. Ayrıca bu teknolojinin şu günlerde telefonlarda ve tabletler için kullanılacak olması, önümüzdeki dönemde televizyon, dizüstü bilgisayar ve daha pek çok alanda karşımıza çıkacağını gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu