Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Lavrov: ABD Nükleer Silahlarını Geri Çekmeli

Ukrayna’da nükleer silah bulunmaması için mümkün olan tüm tedbirlerin alındığını söyleyen Rusya Dışişleri Bakanı, ABD’ye çağrıda bulundu.
Lavrov: ABD Nükleer Silahlarını Geri Çekmeli
Son Güncelleme: 
Yorum

Batılı ülkelerin yaptırım listesine eklediği isimlerden olan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Cenevre’de düzenlenen BM Silahsızlanma Konferansı’nda yaptığı video konuşmasında son gelişmelere yönelik açıklamada bulundu.

ABD’nin Avrupa topraklarında nükleer silahlarının bulunmasının Rusya için kabul edilemez olduğunu belirten Lavrov, “Ukrayna hala Sovyet nükleer teknolojisine sahip, böyle bir tehlikeye karşı koymama hatasına düşemeyiz. ABD için Avrupa’daki nükleer silahlarını geri çekme zamanı” şeklinde konuştu.

ABD’nin müttefiklerini uluslararası yükümlülüklere uyması için uyarması gerektiğini belirten Lavrov, Batılı ortaklarının Rusya’ya yasal olarak bağlayıcı kalıcı güvenlik garantileri sunmaya henüz istekli olmadıklarını ifade etti.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmediğini bir kez daha vurguladı. Ancak Rusya Silahlı Kuvvetlerinin, hedeflerine ulaşana kadar özel askeri operasyonlara devam edeceğini söyledi. Lavrov’un konuşması sırasında AB, İngiltere ve ABD diplomatlarının salonu terk ettiği görüldü.

Bu arada Rusya’nın Ukrayna topraklarındaki saldırısı 6. gününe girdi. Putin hafta sonu nükleer silahların hazır hale getirilmesi emri vermişti. Bu açıklama büyük yankı uyandırırken, benzer şekilde Kremlin’den Ukrayna’da nükleer silahların olmasını engellemek için gerekli tüm tedbirlerin alındığı bilgisi geldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu