Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kucoin, Metaverse Projeleri için 100 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

Çinli borsa, Metaverse fonu, GameFi ve NFT projelerine yatırım yapacak.
Kucoin, Metaverse Projeleri için 100 Milyon Dolarlık Fon Başlattı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para borsası KuCoin’den çıkan yatırım ve araştırma firması KuCoin Labs, Metaverse başlangıç ​​projelerine yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık bir fon başlattı. Fon, oyun ve merkezi olmayan finans (GameFi), takas edilemeyen tokenler (NFT) ve merkezi olmayan altyapı projelerine yatırım yapmak için kullanılacak.

Metaverse sanal dünyalar, arttırılmış gerçeklik ve internet hizmetlerinin yakınsaması ile oluşturulan bir alandır. Kolektif bir sanal deneyim sunarak yaratıcılara, oyunculara ve sanatçılara yeni fırsatlar sunuyor.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Facebook, Metaverse projelerine yöneleceğini belirterek, şirketin ismini Meta olarak değiştirmişti. Bu gelişme sonrası Metaverse ve GameFi coinlerinde büyük yükselişler meydana geldi.

KuCoin, fonun genç neslin potansiyelini keşfetmesine yardımcı olan metaverse eğitim programlarını desteklemek için kullanılacağını söyledi.

Mayıs 2018’de kurulan KuCoin Labs, erken aşamadaki projelere destek sağlıyor. KuCoin Labs, Arweave, MultiVAC, CertiK, OneLedger, LUKSO ve Ankr dahil olmak üzere 50’den fazla projeden oluşan bir portföye sahiptir.

2021’in üçüncü çeyreğine ilişkin en son incelemesinde KuCoin, geçen yılın aynı dönemine kıyasla ticaret hacminde %720’lik bir artış bildirmişti. Şirket tarafından paylaşılan son duyuruda KuCoin’in, Metaverse dostu bir iş modelini benimsediği vurgulandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%