Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Yatırımcılarının Yüzde 41’i Piyasaya Yeni Giriş Yaptı

Yapılan bir anket kripto para yatırımcılarının önemli bir bölümünün yeni girişimciler olduğunu gösteriyor.
Kripto Para Yatırımcılarının Yüzde 41’i Piyasaya Yeni Giriş Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Sektörün içerisinde faaliyet gösteren Invictus Capital’ın yaptığı bir çalışma, kripto para piyasasına olan ilgiye dair önemli verileri ortaya çıkardı. Firmanın yaptığı ankette kripto paraya ilgi duyan yatırımcıların yüzde 41,4’ünün ilk kez piyasaya girdiği görüldü. Bu kişilerin yüzde 60’ının ise yaklaşık 2.500 ila 5.000 dolar arasında bir yatırım hacmine sahip olduğu ortaya çıktı.

Katılımcıların büyük bölümü Almanya’da bulunuyor. Ankette 31-45 yaş arası yatırımcıların, tüm katılımcılar arasında yüzde 41,8 orana sahip olduğu görüldü. 25-30 yaş arası katılımcıların ise yüzde 22,9 payı olduğu kaydedildi.

Yeni Katılımcılar Artıyor

Yeni Katılımcılar Artıyor
Kaynak: Invictus Capital

Yapılan çalışmayla ilgili değerlendirmede bulunan Invictus Capitak yöneticisi Ofir Sever, anketle ilgili kripto para yatırımcılarının alışkanlıklarını ve sahip oldukları kaynakları ortaya çıkarmak olduğunu söyledi. Dijital ortamda gerçekleştirilen bu ankette medya tüketim alışkanlıklarıyla ilgili de veri toplandı.

Araştırmacılar yatırımcıların yüzde 60’ının ağırlıklı olarak 2.500 ila 5.000 dolar aralığında bir sermaye ile trade yaptığını tespit etti. Bunların yüzde 50’ı ise 100 – 2.500 dolar gibi daha küçük bir sermaye ile piyasada işlem gerçekleştiriyor.

Kripto para piyasasında işlem yapan kişilerin meslek gruplarına bakıldığında, mühendislerin başı çektiği görülüyor. Bu meslek grubunu, esnaf, avukat ve finans uzmanları takip ediyor. Ankete dair diğer detaylara bakılacak olursa, katılımcıların yüzde 68’i kripto piyasasındaki yüksek getirilerin kendilerine bir motivasyon kaynağı yarattığını ifade etti.

Yüzde 54’lük kitle ise yatırımlarını gelecekte şekillendirmek adına kripto para piyasasında işlem yapıyor. Anket yatırımcıların hangi borsalarda işlem yaptığı konusunda da fikir veriyor. Çin merkezli kripto para borsası Binance, yatırımcıların yüzde 69’u tarafından tercih ediliyor. Binance’ı, ABD merkezli Coinbase ve Kraken borsaları takip ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu