Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Yatırım Ürünlerine Geçtiğimiz Hafta 80 Milyon Dolar Giriş Oldu

Piyasadaki toplam yatırım ürünleri 72 milyar dolara ulaştı.
Kripto Para Yatırım Ürünlerine Geçtiğimiz Hafta 80 Milyon Dolar Giriş Oldu

Kripto para piyasasına kurumsalların ilgisi her geçen gün artmaya devam ediyor. CoinShares tarafından hazırlanan son dijital varlık haftalık fon akışları raporu, bu durumu doğruluyor. Rapora göre Bitcoin, Polkadot ve Cardano’da geçtiğimiz hafta önemli kurumsal girişler görüldü.

Geçtiğimiz hafta kripto yatırım ürünlerine 80 milyon dolar giriş gerçekleşti. Küresel kripto para varlıklarının (AUM) toplam değeri tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 72,3 milyar dolara ulaştı. Bu paranın 50 milyar doları Bitcoin üzerinde bulunuyor.

Geçen hafta, Bitcoin yatırım ürünleri,70 milyon dolar değerinde giriş çekti. Söz konusu dönemde Polkadot 3,6 milyon dolar, Cardano ise 2,7 milyon dolar giriş gördü.

Kripto para kurumsal girişler
Kaynak: CoinShares

Bitcoin fiyatındaki son artış nedeniyle, kurumsal yatırımcılar son birkaç hafta içinde alımlarına hız verdi. Kripto para birimi şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 doların yakınında işlem görüyor ve 1.2 trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri bulunuyor.

CoinShares’e göre, SEC’in en son kripto para ETF kararı, gelecekteki kripto girişlerinde önemli bir rol oynayacak. SEC’in ABD’de vadeli işlemlere dayalı bir ETF’ye izin verme konusundaki son hamlesi, yatırımcılar pozisyon eklemeye başladıkça önümüzdeki haftalarda daha fazla önemli girişe yol açabilir.

Kripto para piyasası bu alımlarla beraber büyümeye devam ediyor. Son verilere göre piyasadaki toplam para 2.5 trilyon doların üzerine çıktı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum