Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Vadeli İşlemlerde Son 24 Saatte 400 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

Bitcoin’in yukarı ve aşağı yönlü volatil hareketleri, borsalardaki tasfiye oranlarını artırıyor. Detaylar geliyor…
Kripto Para Vadeli İşlemlerde Son 24 Saatte 400 Milyon Dolar Tasfiye Edildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz günden bu yana aşağı yönlü hareketini sürdürüyor. Bu durum vadeli işlemlerdeki açık pozisyonları fazlasıyla etkiliyor. Geçtiğimiz gün içerisinde 48.000 dolar bandında bulunan BTC, %5’e yakın kayıp yaşadı ve 45.900 dolara kadar geriledi.

Parite şu an 47.000 dolar seviyesinin üzerini tutmaya çalışıyor. Coinglass verileri ise son 24 saatte vadeli işlemlerdeki tasfiyelerin arttığını gösteriyor. Buna göre son 24 saat içerisinde 400 milyon dolar değerinde tasfiye yaşandı.

Kripto para piyasa tasfiyeleri
Kaynak: Coinglass

Bu tasfiyelerin %75’inden fazlası ise uzun pozisyonlar üzerinde yaşandı. 300 milyon uzun pozisyon likit olurken, 100 milyon dolara yakın ise kısa pozisyon tasfiye edildi. Piyasada en çok likidasyon ise Bitcoin ve Ethereum’da yaşandı.

BTC ve ETH’de sırasıyla 136 milyon ve 137 milyon dolarlık vadeli işlem pozisyonu tasfiye oldu. Bunları, Ripple, Solana ve Terra gibi coinler takip etti. Düşüş dalgaıs genel piyasa değerinin de aşağı düşmesine neden oluyor.

Son verilere göre kripto para piyasasının toplam değeri 2.2 trilyon dolar seviyesinde. Bu oran geçtiğimiz haftalarda 3 trilyon dolar seviyesine yaklaşmıştı. Bitcoin ve Ethereum’un piyasa değerleri sırasıyla 890 milyar ve 440 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%