Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Piyasa Değeri 2 Trilyon Dolar Seviyesini Kaybetmiyor

Bitcoin ve Ethereum’daki yükseliş piyasayı yukarı çekiyor.
Kripto Para Piyasa Değeri 2 Trilyon Dolar Seviyesini Kaybetmiyor

Kripto varlıklarının toplam piyasa değeri, Bitcoin ve Ethereum’un güçlü kazançlar görmesi ile beraber 50 milyar dolardan fazla artış gördü. Son verilere göre kripto para piyasasının toplam değeri 2.1 trilyon dolar seviyesi yakınlarında dolaşıyor.

En değerli dijital para birimi olan Bitcoin, 860 milyar dolar seviyesinde olurken, Ethereum’da bu rakam 391 milyar dolar olarak görünüyor. Bitcoin an itibariyle 46.250 dolar seviyesinden işlem görürken, Ethereum gün içerisinde 3.300 doların üzerine çıktı.

Kripto para piyasa değeri
Kaynak: CoinMarketCap

ETH’nin kripto piyasası hakimiyeti, Solana, Cardano ve Polkadot’taki son sıçrama nedeniyle son birkaç gün içinde düşüş kaydetti. ETH şu anda toplam kripto piyasası değerinin %18,8’ini oluşturuyor.

Perakende ve kurumsal kripto yatırımcıları, Bitcoin ve Ethereum’daki bir düşüşün ardından geçen hafta büyük tasfiyeler gördü. Bu durum piyasada 300 milyar dolarlık bir düzeltme yaşanmasına zemin hazırladı.

Geçtiğimiz hafta Salı günü yaşanan sert düşüş, yaklaşık 3.4 milyar dolarlık uzun pozisyonun tasfiye edilmesine neden oldu. 2 trilyon dolarlık piyasa değeri seviyesi, kripto para varlıkları için güçlü bir destek görevi görüyor.

Kripto para piyasasının toplam market hacmi, Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Daha sonra yaşanan genel düşüş ile bu değer 1.2 trilyon dolara kadar gerilemişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum