Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Madencileri Nükleer Enerji Kullanımını Araştırıyor

Bazı büyük şirketler, nükleer enerjinin Bitcoin madencileri için en iyi seçim olabileceğini düşünüyor.
Kripto Para Madencileri Nükleer Enerji Kullanımını Araştırıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin madencilik endüstrisindeki büyük oyuncular, çevreci olmaya yönelik baskı arttıkça, gözlerini nükleer enerjiye çevirdiler. GRIID başkan yardımcısı Harry Sudok, nükleer enerjinin temiz ve karbonsuz gücü kullanmak için iyi bir fırsat olabileceğini söyledi.

Sudock’a göre, geçmiş sübvansiyon programları ve yenilenebilir enerji hakkındaki söylemler büyük ölçüde güneş ve rüzgar enerjisine odaklanmış ve nükleer enerjinin potansiyel faydalarını görmezden geliyor.

Blockstream baş strateji sorumlusu Samson Mow ise, Bitcoin madenciliğinin dünya çapında enerji tüketiminin küçük bir yüzdesi olduğu için büyük resmin görülemediğini belirtti. Mow, “Eğer biz kirliysek, o zaman her şey çok kirli, değil mi?” diye konuştu.

Geçen ay, Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC), mevcut küresel Bitcoin ağının yaklaşık %33’ünü araştırdı. BMC, küresel madencilik endüstrisinin sürdürülebilir elektrik karışımının bu yılın üçüncü çeyreğinde yaklaşık %3 ila %55,9 büyüdüğünü tahmin ediyor.

Madencilik sektörü yaz aylarında Çin hükümetinin artan baskısı ile karşı karşıya kaldı. Şirketler bu nedenle tesislerini, ABD, Kazakistan gibi başka ülkelere taşıdı. Göç dalgası, ABD’yi madencilik pazarındaki en büyük ülke haline getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%