Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Paraların Düşüşü Sonrası Sosyal Medyada En Çok FED ve ‘Dibi Al’ Konuşuluyor

Santment tarafından hazırlanan davranış analizi, piyasa düşüşünün alım fırsatı olduğuna işaret ediyor. Detaylar haberde…
Kripto Paraların Düşüşü Sonrası Sosyal Medyada En Çok FED ve ‘Dibi Al’ Konuşuluyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasasındaki düşüş trendi ile beraber son yedi gün içinde sosyal medyada en çok trend olan kelimeler ‘dibi al’ ve ‘FED’ oldu. Diğer yandan Salı günü keskin bir artış göstermesine rağmen, ‘sat’ kelimesi Perşembe günü en çok konuşulan 10 konu arasında yer almadı.

Santiment kripto piyasa verilerine göre, Twitter, Telegram ve Facebook’ta, ‘Dip’ ve ‘Al’ kelimeleri sırasıyla 1 ve 3 numaralı trend kelimeleri iken, ‘Fed’, 6. sırada yer aldı.

İzleme platformundan alınan davranış analizi, genel duyarlılığın göstergesi olabilecek kripto sosyal medyadaki kelimeler için sosyal hacimlere ışık tutuyor. Veriler şu anda 18 puan olan “aşırı korku” gösteren Korku ve Açgözlülük Endeksi ile paralellik içeriyor.

Bazı kullanıcılar Bitcoin’in 30 bin dolara düşmesinden korksa da, sosyal medya genelinde satın alma hissinin güçlü olduğu görülüyor.

FED kelimesi, 2022’de olası bir faiz artışını çevreleyen tartışmalar nedeniyle listede üst sıralarda yer alıyor. Bitcoin boğası Vijay Boyapati, FED’in son on yılda şişirdiği patlayan balonun kontrolünü kaybettiğinde BTC’nin uçacağını düşünüyor.

Genel olarak, kripto duyarlılığı, mevcut piyasa hareketinin sadece bir düşüş olduğu konusunda iyimser görünüyor. Ancak, “ayı” konusu son bir gün içerisinde 10. sıradan 8. sıraya yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%