Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Piyasasında Çöküş Stablecoin Oranını En Yüksek Seviyeye Taşıdı

Piyasanın en değerli kripto varlığı arasında iki stablecoin bulunuyor.
Kripto Para Piyasasında Çöküş Stablecoin Oranını En Yüksek Seviyeye Taşıdı

Son dönemde Bitcoin ve kripto para birimlerinde yaşanan düşüş, piyasada büyük bir daralma yaşanmasına neden oldu. Geçtiğimiz haftalarda 2.6 trilyoın dolar ile tarihinin en yükseğine ulaşan kripto para piyasası, sert düşüş ile 1.4 trilyon dolara kadar gerilemiş görünüyor. Bitcoin ve altcoinler büyük düşüş yaşarken, stablecoin oranlarında yükseliş meydana geldi.

Kripto para piyasasında en değerli 10 dijital varlık arasında 2 adet sabit para bulunuyor. Tether ve USD Coin şu anda sırasıyla üçüncü ve sekizinci sırada yer alıyor ve piyasadaki büyük düşüşe rağmen dolar sabitlerinde sağlam bir tutuş sağlıyor.

Tether ve USDC En Büyük Paya Sahip

Tether ve USDC En Büyük Paya Sahip
Kaynak: Coingecko

Tether ve USDC şu anda 100 milyon dolarlık birleşik stablecoin kapitalizasyonunun % 80’ini temsil ediyor. Tüm stabilcoinlerin toplam arzı, son 90 günde neredeyse %190’a yakın artış yaşadı. Merkeziyetsiz sabit token projesi olan MakerDAO’nun DAI’si de, düşüş fiyat hareketinin büyük bölümünde sabit bir görüntü çizdi.

Tether geçtiğimiz günlerde 58 milyar dolar piyasa değerine ulaşarak en değerli 3. dijital varlık haline gelmişti. Bununla birlikte, algoritmik stabilcoinler o kadar iyi bir performans sergilemedi. Bazıları temel teminat varlıklarının fiyatları dolduktan sonra sabitlerini kaybetti.

Terra USD’de (UST) 0.92 dolar seviyesine doğru bir gerileme yaşandı. UST, temelindeki LUNA’nın yakılması ile oluşturuluyor. UST’nin değeri arz ve talep tarafından belirleniyor. Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon, Terra ekonomisinin ve esnek tedarik protokolünün son derece test koşullarından geçtiğini itiraf etti.

Token temellerinin hiçbirinin değişmediğini sözlerine ekledi ve projenin kriptodaki en kötü piyasa çöküşlerinden birini atlattığı için önemli ölçüde riske girdiğini iddia etti. Şubat ayında ana ağda piyasaya sürülen Ethereum destekli RAI stablecoin, kriz boyunca algoritmik olarak oluşturduğu 3 dolar hedef fiyatına yaklaşarak rakiplerinden daha iyi bir performans gösterdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum