Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kraken Borsası Yeni NFT Pazarında Token Destekli Kredi Sunacak

Kraken, NFT'lerin teminat olarak kullanılmadan önce tasfiye değerini belirleyecek. Detaylar haberde...
Kraken Borsası Yeni NFT Pazarında Token Destekli Kredi Sunacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Kraken borsasının CEO’su Jesse Powell, kullanıcıların tokenleri teminat olarak kullanarak kredi düzenleyebilecekleri, NFT’ler için bir pazar geliştirdiklerini söyledi .

Powell, piyasanın saklama sağlayacağını ve borsanın, kullanıcıların krediler için teminat olarak kullanabilmeleri için yatırılan NFT’lerin tasfiye değerinin nasıl belirleneceğini bulmaya çalıştığını ifade etti.

Borsa, varlıkların popülaritesini artırmaya devam ederken, NFT pazarı geliştirmede Coinbase ve FTX gibi büyük borsaları takip ediyor. NFT’ler için en önemli pazarlardan biri olan OpenSea, DappRadar verilerine göre son 30 gün içinde 2 milyar doların biraz üzerinde işlem hacmi gerçekleştirdi .

Bu gelişmeler NFT pazarına olan ilginin her geçen gün daha da arttığını gösteriyor. Şubat 2020’de kurulan merkezi olmayan finans projesi NFTfi ve kripto borç veren Nexo zaten NFT destekli krediler sunarken, Kraken muhtemelen şimdiye kadar bunu deneyen en büyük borsa olacak.

CoinGecko’nun verilerine göre borsa, işlem hacmi açısından küresel sıralamada, ilk 20 arasında yer alıyor .

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%