Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Koronavirüs Salgını 300 Milyona Yakın Öğrencinin Eğitimini Aksattı

Koronavirüs salgınında bilanço her geçen gün daha kötüye gidiyor. 13 ülkede okulların Mart ayının ortasına kadar kapatılması, milyonlarca öğrencinin eğitim hayatını aksattı.
Koronavirüs Salgını 300 Milyona Yakın Öğrencinin Eğitimini Aksattı
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 95 binin üzerine çıktı. Toplam can kaybı 3 bin 286’ya yükselirken, Çin dışında ölüm haberlerinin sıklaştığı gözlendi.

Son olarak İsviçre’de ilk ölüm vakasının gerçekleştiği ve Bosna Hersek’te bir kişide koronavirüse rastlandığı bildirildi. Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkede 2 kişide yapılan testlerin pozitif çıktığını bildirdi.

Hükümetler salgının hızını azaltmak amacıyla bir dizi önlem aldı. Bunların en başında halka olabildiğince evden çıkmamaları çağrısı yapılması ve okulların tatil edilmesi yer alıyor.

Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) koronavirüs salgınının 290,5 milyon öğrencinin eğitim hayatını aksattığını açıkladı.

Virüs Nedeniyle Okullar KapatıldıGüncel duruma göre şu an 13 ülkede okullar kapatılmış durumda. Bu ülkelerin başında Çin yer alırken; İran, Lübnan, Azerbaycan, Ermenistan, Kuzey Kore, İtalya, Bahreyn, Irak, Japonya, Kuveyt, Moğolistan ve Birleşik Arap Emirlikleri de bulunuyor.

UNESCO Genel Direktörü Audrey Azoulay, salgın nedeniyle birçok ülkede eğitime ara verildiğini, bunun daha uzun sürmesi halinde öğrencilerin eğitim hayatının tehlikeye gireceğini aktardı. Söz konusu ülkelerde okullar genel olarak 10 Mart veya 20 Mart’a kadar kapatıldı. UNESCO bu konuda yapılabilecek konuları ele almak için 10 Mart tarihinde acil toplantı düzenleyecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu