Yatırım yapmaya başla!

Yeni Nesil Netflix’e Dev Şirketlerden 1 Milyar Dolar Yatırım!

DreamWorks’un ortak kurucularından olan Jeffrey Katzenberg ile Meg Whitman, yeni mobil video girişimleriyle gündemde yankı uyandırdı. Detaylar şöyle;
Yeni Nesil Netflix’e Dev Şirketlerden 1 Milyar Dolar Yatırım!

Eski Walt Disney Studios Başkanı Jeffrey Katzenberg ile eski Hewlett Packard Enterprise CEO’su Meg Whitman tarafından kurulan yeni video streaming hizmeti, 1 milyar dolarlık tohum yatırım aldı. Finansman turuna katılan isimler arasında ise Disney, Alibaba ve NBCUniversal gibi dev şirketler de vardı.

Girişimin başkanı ve kurucusu Katzenberg şimdilik NewTV olarak adlandırılan ürünle ilgili olarak; “servis eğlence sektöründeki bu yeni dönem için en iyi yetenekleri toplayacak” ifadesini kullandı. Katzenberg ve Fox, Viacom, Sony Pictures, Lionsgate, MGM’nin de dahil olduğu yatırımcılarının, akıllı telefonlar ve tabletler için tasarlanan yüksek kaliteli içerikleri talep edecek bir seyirci kitlesini hedefledikleri belirtildi.

Duyurunun, Verizon’un Go90 isimli video streaming hizmetinin kapatılacağı yönündeki haberlerden sonra gelmesi dikkat çekti.

NewTV Hollywood Stüdyolarından ve Dev Şirketlerden Yatırım AldıGirişimin CEO’su Meg Whitman da yeni servisleriyle ilgili olarak; “NewTV ile tüketicilere kullanıcı dostu bir platform kuracağız. Bununla; dünyanın en iyi yetenekleri tarafından yaratılan en iyi hikayeleri günün her anını en iyi şekilde kullanmaları için izleyiciye sunacağız” dedi.

Kaynaklar Çinli teknoloji devi Alibaba ve 6 büyük Hollywood stüdyosu tarafından desteklenen milyar dolarlık girişimin, eğlence sektöründe yeni bir akım yaratabileceği yönünde yorum yaptı.

Jeff Katzenberg Girişimi 1 Milyar Dolar Tohum Yatırım Comcast tarafından satın alındıktan sonra DreamWorks’den ayrılan Katzenberg’in son projesi olan NewTV’nin yatırımcıları arasında JPMorgan Chase, Goldman Sachs, Madrone Capital Partners gibi firmaların yer aldığı da ayrıca belirtildi. Girişimin hedefi, “mobil cihazlar için özel olarak oluşturulmuş ortalama 10’ar dakikalık yüksek kaliteli programlar içeren uygulama tabanlı bir abonelik hizmeti oluşturmak” sözleriyle açıklandı.

Meg Whitman, stüdyolardan içerik lisansı alabileceklerini, Alibaba’nın yapay zeka ve davranışsal analitik alanındaki uzmanlığından yararlanabileceklerini dile getirdi.

NewTV CEO'su Meg Whitman Açıklama Fiyatlandırma konusunda henüz net bir bilgi olmasa da mobil cihazlar için tasarlanan servisin, reklamlı ve reklamsız olmak üzere iki farklı abonelik teklifi planladığı kaydedildi. NewTV’nin deneme lansmanının 2019’un sonunda yapılacağı da verilen bilgiler arasındaydı.

Tüm bunların ötesinde, Meg Whitman’ın girişim için “bu bazı bakımlardan, Hollywood ile Silikon Vadisi’nin mükemmel bir evliliği” ifadesini kullanması da ilgi uyandırdı. Uzmanların aklını meşgul eden soru ise 1 milyar dolar yatırım alan NewTV girişiminin tüketicilerin ödeyecekleri bir şey sunup sunamayacağı oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum