Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Geleceğin Teknolojisi Katlanabilir Telefonlardan Beklenti Büyük

Araştırma şirketi Display Supply Chain Consultant’ın yaptığı çalışmaya göre katlanabilir telefonların yakın gelecekte kullanıcıların büyük bölümüne ulaşacağı belirtiliyor.
Geleceğin Teknolojisi Katlanabilir Telefonlardan Beklenti Büyük
Son Güncelleme: 
Yorum

Teknolojinin gelişmesi ile beraber akıllı telefonlar hayatımızda büyük yer tutuyor. Dünyanın önde gelen cihaz üreticileri geçen zaman içerisinde hep daha iyi akıllı telefon modellerini tanıtmaya devam ediyorlar. Bugün bile telefon teknolojisinde gelinen nokta şaşkınlık uyandırırken geleceğe dair teknolojinin de şekillendiğine tanık oluyoruz.

Son olarak pek çok cihaz üreticisi önümüzdeki dönemde katlanabilir telefonların hayatımıza gireceğini duyurmuştu. Yapılan araştırmalar ise katlanabilir telefonun yakın gelecekte geniş bir kitleye ulaşacağını ortaya koyuyor. Display Supply Chain Consultant yaptığı araştırma sonucunda önümüzdeki yıl içerisinde 3.1 milyon katlanabilir telefon satılabileceğini açıkladı.

Katlanabilir Telefonlara Talep Büyük

Katlanabilir Telefonlara Talep Büyük

Araştırmalar gelecek yıl için açıklanan satış rakamını sadece bir başlangıçtan ibaret olduğunu ortaya koyuyor. Raporda açıklanan rakamlara göre 2022 yılı itibari ile katlanabilir telefon satışının dünya genelinde 63 milyonu bulacağına yer veriliyor. Yapılacak olan satış sonucu elde edilecek gelirin ise 8.9 milyar dolara kadar ulaşabileceği belirtiliyor.

Katlanabilir telefonlar yeni yeni hayatımıza girmiş olmasına rağmen önümüzdeki yıllar içerisinde büyük bir patlama yapması bekleniyor. Raporda ayrıca telefon üreticilerinin ekran teknolojilerine yönelik yatırımlarındaki artışların bu duruma zemin hazırladığına değiniliyor. Modellerdeki çeşitliliğin artması ile beraber cihazların fiyatlarının da kullanıcı için daha uygun seviyeye çekileceği düşünülüyor.

Beklenen Cihazlar Kullanıcı ile Ne Zaman Buluşacak?

Beklenen Cihazlar Kullanıcı ile Ne Zaman Buluşacak?

Akıllı telefon üreticilerinin katlanabilir modellerini piyasaya süreceği tarihler de aşağı yukarı netleşmiş durumda. İlk olarak Samsung’un 2019 yılının ilk aylarında katlanabilir telefon modelini tanıtması bekleniyor. Samsung’un dişli rakibi Huawei’nin de aynı dönem içerisinde katlanabilir telefon modeli ile sahneye çıkması bekleniyor.

Bu cihazların satışa çıkması beklenen fiyatı ise 2000 dolar seviyesinde olması bekleniyor. Bugün amiral gemisi bir modelin 1500 dolar olduğu düşünülünce, katlanabilir telefonların sahip olacağı fiyat ile el yakacağını söyleyebiliriz. Yetkililer ise bu fiyatların daha aşağı seviyelere inmesi için üretim maliyetlerinin düşürülmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu