Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kanada, Rusya’dan 10 Kişiyi Daha Yaptırım Listesine Aldı

Daha önceki yaptırımlarına ek karar alan Kanada, Rusya devletini destekleyen bazı oligark ve yetkililerin olduğu 10 kişiyi daha kara listeye aldı.
Kanada, Rusya’dan 10 Kişiyi Daha Yaptırım Listesine Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kanada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Ukrayna’nın doğusundaki iki halk cumhuriyetinin bağımsızlığını tanımasının ardından ülke ekonomisini hedef alan yaptırım açıklamıştı. Savaşın başlamasıyla birlikte yaptırımların alanı genişlerken, Rusya’dan ham petrol ve doğal gaz ithalatının yasaklanması da gündeme geldi.

Daha önce 10 Rus yöneticisine yaptırım kararı alan Kanada’dan benzer bir açıklama daha geldi. Kaynakların aktardığı bilgiye göre; Rusya Devleti Sözcüsü Dmitry Peskov, RT kanalının genel yayın yönetmeni Margarita Simonyan, TV sunucusu Vladimir Solovyov, Channel One CEO’su Konstantin Ernst, işadamı Oleg Deripaska yaptırım listesine eklendi.

Bunların dışında Rusya Tarım Bakanı Dmitry Patrushev, Sağlık Bakanı Mihail Murashko, Devlet İnşa ve Mevzuat Komitesi Başkanı Pavel Krasheninnikov ile Viktor Gavrilov ve Dmitry Ivanov da Kanada hükümetinin kısıtlama uygulayacağı isimler arasında yerini aldı.

Kanada Rusya’nın Yasadışı İşgaline Yanıt Verdi

Kanada Rusya’nın Yasadışı İşgaline Yanıt VerdiKanada Başbakanı Justin Trudeau, bugün İngiltere’nin Northolt kentindeki Kraliyet Hava Kuvvetleri Üssü’nde İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile görüştü.

Her iki lider Rusya’nın Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve bağımsızlığına karşı devam eden askeri saldırısını şiddetle kınadığını aktardı.

Ukraynalıların kahramanca çabalarını takdir ettiklerini söyleyen Trudeau, Rus saldırılarına en başından bu yana yanıt verdiklerini ve uluslararası işbirliği içinde hareket ettiklerini belirtti.

Açıklamada, Ukrayna’ya askeri, mali ve insani destek sağlayan ülkeler arasında koordinasyonu genişletme konusunda anlaşma sağlandığı ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu