Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Johnson: İnsanlar Putin’in Yalanlarına Karşı Savunmasız

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Rus birlikleri Ukrayna’dan çekilene kadar yaptırımlara devam edilmesi gerektiğini söyledi.
Johnson: İnsanlar Putin’in Yalanlarına Karşı Savunmasız
Yorum

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avam Kamarası’nın irtibat komitesinde yaptığı konuşmada Rusya-Ukrayna savaşına dair değerlendirme yaptı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, savaşla ilgili olup biten gerçekleri kendi halkından saklamaya çalıştığını söyledi. İngiltere’nin dezenformasyonla mücadele için bilgi ünitesi olduğunu dile getirdi.

Bu yaklaşımı ise insanlara karşı açık sözlülük olarak nitelendirdi. Rus birliklerinin Ukrayna sınırında yaptıklarını paylaştıklarını belirten Johnson, insanların Putin’in söylediği yalanlara karşı çok savunmasız olduğunu dile getirdi. Yapılan bu paylaşımların da yardımıyla insanların Rusya’da yaşananların farkına varmaya başladığına dikkat çekti.

İngiltere’nin Ukrayna halkına verdiği desteği artıracağını belirten İngiltere Başbakanı, Putin’in birliklerinin her birinin Ukrayna’dan çıkana kadar yaptırımları yoğun bir programla artırmaya devam etmeleri gerektiğini söyledi.

İngiltere’nin Rusya’da rejim değişikliği veya Putin’in görevden alınması gibi bir amacı olmadığını, sadece Ukrayna halkını bu hiçbir mantığı olmayan şiddete karşı korumaya çalıştıklarını dile getirdi.

ABD Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Putin için “Bu adam iktidarda kalmamalı” ifadesini kullanmıştı. Putin’in Ukrayna’yı işgalinin “on yıllarca sürecek bir savaş” tehdidi olduğunu belirtmişti. İngiltere Başbakanı’nın bugünkü açıklaması da Biden’ın sözlerine yönelik olarak yapıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu