Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

“Facebook ile Google’ın Sonu Geldi” Diyen Yatırımcı Biyoteknoloji Alanını Savunuyor!

Jim Mellon, Google ile Facebook'a gelecek yaptırımların 2008 krizinin bankalar üzerinde yarattığı etkilerden çok daha büyük olacağını söyledi. İşte son yaklaşıyor diyen yatırımcının açıklamaları;
“Facebook ile Google’ın Sonu Geldi” Diyen Yatırımcı Biyoteknoloji Alanını Savunuyor!

İngiliz milyarder yatırımcı Jim Mellon, Facebook veri skandalı ile ortaya çıkan durumdan yola çıkarak teknoloji devleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Odak noktasına Facebook ile Google’ı alan Jim Mellon, iki şirketin geleceğini de karamsar gördüğünü belirterek hükümetlerin yeni düzenlemelerinin devler üzerinde nasıl etkiler yaratabileceğinden bahsetti. Ve doğal olarak; biyoteknoloji yatırımcısı Mellon’un bu yorumları büyük yankı uyandırdı.

CNBC Squawk Box’a katılan İngiliz yatırımcı Jim Mellon; milyonlarca Facebook kullanıcısının bilgilerinin çalınmasıyla patlat veren skandalın, sonun başlangıcı olduğunu belirtti.

Jim Mellon Cambridge Analytica Skandalının Buzdağının Görünen Kısmı Olduğunu SöylediDaha açık söylemek gerekirse Mellon; Cambridge Analytica çalışanı Christopher Wylie’nin açıklamaları ve yaşanan diğer gelişmelerle birlikte giderek büyüyen skandalın sosyal medya devini yok edeceğini ya da yok olmakla yüz yüze getireceğini dile getirdi.

Skandalın Facebook’un değerini 80 milyar dolar azalttığını belirten Mellon, bu düşüşün devam edeceğini ve nihayetinde sosyal medya devinin tükeneceğini söyledi.

Facebook Tarihin En Kötü Günlerini YaşıyorDiğer taraftan; Google’ı da hedef alan Jim Mellon, bu devlerin hükümetlerin düzenlemeleriyle dünya çapında harabeye döneceğini düşündüğünü ifade etti.

Google’ın Avrupa Birliği’nden yediği yaklaşık 2.5 milyar euroluk para cezasını hatırlatan yatırımcı, hükümetlerin benzer cezalarla söz konusu şirketlere daha fazla yaptırım uygulayacağı yorumunu yaptı.

Hatta bu durumu 2008 ekonomik krizi ile benzeterek, teknoloji devlerinin bu krizden çok daha vahim sonuçlarla karşılaşabileceğini öngördü.

Teknoloji Devlerinin İçine Düştüğü Durumu 2008 Krizi ile BenzettiKeza 2008 ekonomik krizinin bankalar kestiği cezanın 321 milyar dolara ulaştığını da aylar önce duymuştuk. Yani Jim Mellon, ileride yaptırım uygulanması beklenen Google ile Facebook’un bu uygulamalardan, krizden etkilenen bankalardan çok daha fazla etkileneceğini düşünüyor.

Ve Cambridge Analytica skandalının buzdağının yalnızca görünen ucu olduğunu ve olayların çok daha ciddi boyutlara ulaşacağına inanıyor.

Jim Mellon Biyoteknoloji Alanını SavunuyorDiğer taraftan; kendisine yöneltilen “teknolojinin hangi alanına yatırım yapılmalı” sorusuna verdiği cevaptan da anlaşılacağı üzere Jim Mellon en uygun alanın biyoteknoloji olduğunu söylüyor.

Nitekim bu yanıtında da Facebook’a gönderme yaparak dünya çapında 2 milyar insanın kullandığı zaman kaybettiren bir platforma kıyasla biyoteknolojinin insanoğlu üzerinde pozitif etki yarattığını dile getiriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum