Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Milyarder Risk Sermayedarı Yatırımcıları Çin Kazançları Konusunda Uyardı

Ünlü milyarder Jim Breyer, yatırımcıların Çin’den alacakları verimlerde büyük değişiklik göreceklerini tahmin etti. Detaylar aşağıda;
Milyarder Risk Sermayedarı Yatırımcıları Çin Kazançları Konusunda Uyardı
Yorum

Facebook’un ve kripto para birimi ethereumun ilk dönem yatırımcılarından olan Jim Breyer, yatırımcıların Çin’deki risk sermayesi getirileri söz konusu olduğunda beklentilerini sıfırlamaları gerektiğini belirtti.

CNBC’nin Çin’de düzenlediği East West Tech konferansında konuşan Breyer; son derece sağlıklı parçalar olduğunu, ayrıca değerlemesi aşağıya çekilen ya da konsolide edilen daha birçokları olduğunu söyledi. Küresel risk sermayesi şirketi Breyer Capital’in kurucusu ve CEO’su olan Breyer; “inanıyorum ki biz artık insanların vergi sonrası yılda yüzde 8, 10, 12 veya daha fazla oranı umutla düşünecekleri bir pazarda değiliz” ifadeleriyle de dikkat çekti.

Buna göre milyarder Jim Breyer, yakın gelecekte beklentilerin ne olması gerektiği konusunda çok daha derin bir değişiklik öngördüğünü söyledi.

 Jim Breyer Yakın Geleceğe Dair Beklentiler Değiştirilmeli Çin endüstrisinin son sekiz yıl boyunca devlet fonlarından para girişine tanıklık ettiğini vurgulayan Breyer, bu canlılığın uzun sürmeyebileceği konusunda uyardı. Ve konuyla ilgili düşüncesini; “fırsat bolluğu ile sermaye bolluğu vardı ve bu tür eğilimler genellikle uzun sürmeyip, kötü bir şekilde sona erer “ sözleriyle anlattı.

2005 yılında Breyer’ın Çin’deki yatırımlarını genişletmek için Çin firması IDG Capital ile ortaklık kurduğu ve o zamandan bu yana çeşitli metropol alanlarda ofisler açtığı hatırlatıldı.

 Jim Breyer Çin Firması IDG Capital ile Ortaklık Kurdu Çin piyasasında deneyimli olan Breyer, gelecekte Çinli şirketlerin dünyanın en büyük ekonomisinde çok iyi işler çıkartamayacağını da öne sürdü. “ABD’deki siyasi durumumuz ve Çin’deki siyasi durum göz önüne alındığında, Çinli şirketlerin önümüzdeki birkaç yıl içinde Hindistan’la rekabet edeceğini ama ABD’de etkili bir şekilde rekabet edemeyeceğini tahmin ediyorum” diyen Breyer, bu nedenle ABD’deki en iyi internet şirketlerinin Çin’e girmek için parçalar bulmaya çalıştığını aktardı.

Ayrıca Breyer şu sıralar kendisinin yapay zeka pazarına, özellikle de makine öğrenimini tıp gibi diğer disiplinlerle birleştiren projelere odaklandığını dile getirdi.

 Jim Breyer Yapay Zekaya Odaklandı“Zamanımın çoğunu, Alibaba, Google, Amazon ve Microsoft’un yapay zeka platformları ve bulut hizmetlerine dayanan yeni yatırımlara bakarak geçiriyorum” dedi. Konuşmasında kripto paralara da değinen Breyer, önümüzdeki yıllarda dijital para birimlerinin etrafındaki hissiyatta bir toparlanma beklediğini söyledi.

İlk bitcoin yatırımını 2014 yılında Circle isimli şirkete yapan Breyer; “kripto para dünyasını rayların bir kısmının blockchain tabanlı olduğu gerçekten ilginç platformlara sahip olanlara böldüm, diğerleri ise gerçek bir emtia olmayı ve gümüş gibi işlem görmeyi umut ediyor” dedi.

Sektörde 12 şirketi desteklediğini ve her birinden teknolojiye fazlasıyla odaklanmasını istediğini söyleyen Breyer; “ileride ülkeler arasında çok gelişmiş kripto para teknolojileri olmadan gerçekleşmeyecek hiçbir türden parasallaşma yok” ifadeleriyle konuşmasını noktaladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu