Paylaşım

Sundance Film Festivali’nin En Dikkat Çekici Filmlerinden The Tale’in Fragmanı!

 

Ünlü film yapımcısı ve yönetmen Jennifer Fox’un kendi çocukluğundan yola çıkarak yarattığı The Tale, Sundance Film Festivali’nin en çok konuşulan ve en dikkat çekici filmlerinden biri olmuştu.

Zira yapım, hem Jennifer Fox’un kendi hikayesini konu alıyor hem de çocuk taciziyle ilgili gerçekleri gün yüzüne çıkarıyordu. Ayrıca The Tale, içerdiği sahneler ile de tartışma yaratmıştı. Sonuçta; büyük yankı uyandıran bu filmin yayın hakları HBO tarafından 7 milyon dolar karşılığında satın alındı.

Jennifer Fox’un 13 yaşında tacize uğramasını ve bunu yıllar sonra anlatabilmesinin üzerinde duran The Tale, hiç şüphesiz MeToo ve Time’s Up hareketlerinin sonuçları arasındaydı. Ayrıca yapımcı bu olayı, Jennifer Fox’un henüz 13 yaşındayken kaleme aldığı bir mektubun annesi tarafından bulunmasından sonra hatırlayabilmişti.

Hafızasını zorladıkça biri kadın, diğeri erkek iki antrenörünün tacizine uğradığı anları yeniden yaşamıştı. Kısacası; hem belgesel hem de öykü tadında olan ve yorumlardan anlaşılacağı üzere izlenmesi gereken The Tale, 26 Mayıs’ta HBO ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın


Bunu okuyan bunları da okur