Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Jamie Dimon’dan Yeni Yorum: “Bitcoin Almanın Bedelini Ağır Ödersiniz!”

JP Morgan Chase CEO'su Jamie Dimon, bitcoine yatırım yapanın aptal olduğunu söylemeye devam ediyor. İşte detaylar;
Jamie Dimon’dan Yeni Yorum: “Bitcoin Almanın Bedelini Ağır Ödersiniz!”
Son Güncelleme: 
Yorum

Jamie Dimon’un yaptığı bitcoin yorumları, Wall Street’i ikiye böldü ve hala tartışılıyor. Kimileri büyük tepki göstererek Dimon’a karşı çıkıyor, kimileri ise kesinlikle haklı olduğunu söyleyerek destek veriyor. Dimon’un ‘bitcoin alanı işten kovarım’ sözlerinin ardından bankanın büyük bir blok zinciri alması ise ortalığı iyice karıştırmıştı. Şimdi ise Dimon yorumlarını güncelledi ve yeniden gözleri üzerine çekti.

Dimon, “bitcoin alacak kadar aptalsanız bedelini ağır ödersiniz” sözleri ile yeniden gündeme geldi.

Jamie Dimon Bedelini Ağır Ödersiniz Yorumu

Daha önceden New York’ta bir yatırımcı konferansında “bitcoin alanın aklı yok” yorumunu yapmış ve yakında patlayacak bir dolandırıcılık olduğunu söylemişti. Bunun üzerine Dimon, büyük tepkilerle karşılaşmıştı.

Bitcoin yorumunu yeniden gündeme getiren Dimon, daha önceki konuşmasından sonra bir daha açıklama yapmayacağını söylemişti.

Dimon Bir Daha Yorum Yapmayacağını Söylemişti

Dimon’un neden yeniden böyle bir tartışmaya girdiğini henüz anlamış değiliz; ama belli ki bu konuda ısrarcı olacak. Ayrıca tepkileri üzerine çekmekten korkmadığını da bu dille açıkça belirtmiş oldu.

Tedavülde dolaşan bitcoin miktarının 100 milyar dolara yaklaştığını hatırlatan Dimon, farklı yönleri ele alarak ‘haklıyım’ dedi.

Tedavülde Dolaşan Bitcoin Miktarı

Döviz piyasalarında günde 6 trilyon dolar işlem hacmi oluştuğunu belirten Dimon, bitcoinin işlem hacminin son derece küçük olduğunu ifade etti. 100 milyar dolara yaklaşan hacmin yetersizliğine değindi.

Dimon’un bitcoin ile ilgili açıklamalarının ardından bitcoinin sürekli yükseliş kaydettiğini ise bir kere daha gördük.

Dimon Konuştukça Bitcoin Yükseliyor

2014 yılından bu zamana kadar Dimon’un bitcoin ile ilgili yaptığı yorumlar sonrasında büyük artışların gözlendiği araştırılmış. Rakamlara bakıldığında ise Dimon’un her kötülemesinin ardından bitcoin fiyatlarında ciddi yükselişler kaydedilmiş. Örneğin; Eylül ayında yaptığı yorum sonrasında düşüşe geçen bitcoin, tam 1 ay sonra yükselerek yeni bir rekor kırdı ve 6000 dolara yaklaştı. Tüm bunların üzerine Dimon’un konuşmasındaki asıl amaç, “bitcoin fiyatlarını yükseltmek mi” demekten kendimizi alamıyoruz doğrusu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu