Yatırım yapmaya başla!

Jack Ma 55. Yaş Gününde Alibaba’nın Başkanlık Görevini Resmen Bırakıyor

Geçen yıl Alibaba’nın CEO’su olarak görevden ayrılan Jack Ma, bugün de yönetim kurulu başkanlığından ayrılıyor. İşte ayrıntılar;
Jack Ma 55. Yaş Gününde Alibaba’nın Başkanlık Görevini Resmen Bırakıyor

Geçen yıl CEO’luktan ayrılan Alibaba’nın kurucu ortağı Jack Ma, bugün yönetim kurulu başkanlığından ayrılıyor. Alibaba Group Başkanı Jack Ma, 20 yıl önce kurduğu şirketteki görevinden resmen ayrılırken yerine halefi Daniel Zhang geçeceği biliniyor.

Yine de Jack Ma’nın ayrılığı şirket için yeni bir çağı ifade etti ki kendisi Alibaba’yı geleneksel bir e-ticaret şirketinden geniş kapsamlı bir teknolojine dönüştürme yolunda önemli bir role sahip. Bununla birlikte Ma’nın gelecek yılki genel kurul toplantısına kadar Alibaba’nın yönetim kurulunda hizmet vermeye devam edeceği bildirildi.

Jack Ma, geçen yıl CEO’luktan ayrılırken Alibaba Group’tan ayrılmasının kademeli bir şekilde olmasını planladığını aktarmıştı.

Jack Ma Geçen Yıl CEO Ayrıldı “Herkese söz verebileceğim tek şey şudur: Alibaba asla Jack Ma ile ilgili değildi ancak Jack Ma sonsuza dek Alibaba’ya ait olacak.” diyen Alibaba kurucusu, kendini eğitim alanındaki hayır işlerine odaklanmak için hazırlamıştı. Forbes’un tahminlerine göre Alibaba’nın olağanüstü başarısı sayesinde halihazırda 38.4 milyar dolarlık net servetle emekliliğe ayrılan Jack Ma’nın bugün 80 bin kapasiteli bir stadyumda konuşma yapacağı da söylendi.

Geçen yıl Daniel Zhang’ın resmi olarak göreve Jack Ma’nın 55. doğum gününde 10 Eylül 2019’da başlayacağı belirtilmiş, Ma konuya ilişkin açıklamasında Zhang’a güveninin tam olduğunu söylemişti.

Jack Ma Emekli Oluyor İlaveten, ayrılık haberlerinin ardından Dünya Ekonomik Forumu’ndaki açıklamasında; “Alibaba’ya geri dönmeyeceğim çünkü bırakmış gibi hissetmiyorum” demiş, firmayla iletişim halinde kalacağını da eklemişti.

2020 yıllık toplantısına kadar yönetim kurulunda kalmaya devam edeceğini ancak zamanının çoğunu hayırseverlik ve eğitim için harcayacağını dile getiren Ma, başkalarına başarılı olmayı öğretmek dahil yapmak istediği birçok şey olduğunu vurgulayarak bir ofiste ölmek istemediğini belirtmişti. Öğretmen kimliğiyle de tanınan Ma, Alibaba’yı büyüttüğü ve üniversiteye gönderdiği bir çocuğa benzeterek onu toplumun sınavlarıyla tek başına yüzleşmesi için bırakması gerektiğini savunmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum