Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İTO Başkanı, Üyelerinden İşlemlerini İnternet Ortamında Yapmalarını İstedi

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler her geçen gün artırılırken, İTO Başkanı Şekib Avdagiç oda üyelerine her türlü belge ve işlemler için online mesafede kalmaları çağrısında bulundu.
İTO Başkanı, Üyelerinden İşlemlerini İnternet Ortamında Yapmalarını İstedi
Son Güncelleme: 
Yorum

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün akşam yaptığı açıklamada Türkiye’deki koronavirüs vaka sayısının 47’ye yükseldiğini söyledi.

İçişleri Bakanlığı ise akşam saatlerinde virüsten koruma tedbirleri kapsamında; tiyatro, sinema, birahane, kahvehane, kır bahçesi, nargile salonu, internet cafe, oyun salonları, kapalı çocuk oyunları, konser salonu, nişan ve düğün salonları olmak üzere kalabalık ortama zemin veren yerlerin geçici bir süreliğine kapandığını açıkladı.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç tedbir amacıyla üyelerine online mesafede kalma çağrısı yaptı.

Şekib Avdagiç, İstanbullu 414 bin şirkete işlemleri internet üzerinden yapmaya davet etti.

İTO Üyelerine ÇağrıBirçok işlemin temsilciliklere gitmeden internet üzerinden hızlı ve daha uygun maliyetli yapılabileceğini söyleyen Avdagiç, oda bünyesindeki firmalara çağrıda bulundu. İstanbullu firmaların fiziki temas kurmak yerine online mesafede kalmaları gerektiğinin altını çizdi.

Bu şekilde koronavirüs tehdidine karşı daha güvenli önlem alınabileceğini, bunu tüm üyelerin sağlığı için istediklerini belirtti. Yılın ilk iki ayında fiziki başvuru yöntemiyle 115.528 adet, internet üzerinden ise 62.853 adet faaliyet belgesi verdiklerini açıkladı.

Bunun yanında 46.705 belgeyi elden, 13.609 belgeyi ise elektronik ortamda teslim ettiklerini söyledi. Şu süreçte virüs tedbirleri kapsamında elektronik dönüşümün hızlandırılması gerektiğini ve üyelerin belge temini yaparken internet portalını kullanmalarını istedi.

Bazı belgelerin elektronik ortamda düzenlenmesini sağlaması amacıyla, internet altyapısını güçlendirdiklerini söyledi.

Online Mesafede KalmaKısa bir süre önce İTO’nu internet portalını güçlendirdiklerini belirten Avdagiç, üyelerin ito.org.tr resmi web sitesini kullanarak işlemlerini çok hızlı bir şekilde yapabileceklerini aktardı. Ayrıca  “444 0 486” numaralı çağrı merkezini kullanarak da gerekli bilgilere ulaşabileceklerini belirtti.

İTO’nun üyeler arası yapılan toplantılarının iptal edildiğini, yurt dışına çıkan personellerin döndükten sonra 14 gün karantina altına alındığını açıkladı. Ayrıca hamilelere, engellilere ve 60 yaş üzeri çalışanlara 12 gün izin verildiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu