Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Covid-19’un En Çok Can Aldığı 2. Ülke Olan İspanya NATO’dan Yardım İstedi

Koronavirüs salgınını İtalya’dan sonra en ağır şekilde geçiren ülke İspanya. Can kaybının 3.500’e dayandığı ülke NATO’dan sağlık malzemesi talep etti.
Covid-19’un En Çok Can Aldığı 2. Ülke Olan İspanya NATO’dan Yardım İstedi
Son Güncelleme: 
Yorum

Yeni tip koronavirüs ilk olarak Çin’de ortaya çıktı ancak şu an İtalya ve İspanya’da durum daha kötü bir vaziyet almış durumda. Dünya genelinde toplam vaka sayısı 438 bin 749’a, can kaybı 19 bin 675’e yükseldi.

İtalya ölümlerde 6 bin 820 ile ilk sırada yer alıyor. Sadece 24 saat içerisinde bildirilen can kayıpları 600-700’leri buluyor. Benzer durum İspanya için de geçerli. Resmi makamlardan askerlerin yardım amacıyla kapısını çaldığı yaşlıları, evlerinde ölü bulduğu yönünde açıklamalar yapıldı.

Son edinilen bilgiye göre ise İspanya’nın, NATO’ya bağlı Avrupa-Atlantik Afet Yanıt Koordinasyon Merkezi’nden (EADRCC) yardım istediği öğrenildi.

Kovid-19 kaynaklı can kaybının 3 bin 434’e ulaştığı İspanya, NATO’dan tıbbi yardım istedi.

İspanya NATO'dan Yardım İstedi47 bin 610 vakanın olduğu İspanya, koronavirüs kaynaklı ölümlerin en fazla yaşandığı ikinci ülke konumunda.

EADRCC’den yapılan yazılı açıklamada, İspanya’nın; 150 bin tek kullanımlık önlük, FFP3 tipi 150 bin solunum cihazı, 1000 kızılötesi termometre, 5 bin yüz maskesi, 10 bin koruma gözlüğü, 1,5 milyon ameliyat maskesi, 500 bin hızlı test kiti, 50 bin polimeraz zincir reaksiyonu tanı sistemi ve 500 mekanik ventilatör talep ettiği bildirildi.

Durumun tüm NATO müttefiklerine iletildiği ve yardımın ortak ülkelerden gelebileceği ifade edildi. Bir NATO yetkilisince yapılan açıklamada eğer istenirse planlama, lojistik ve sınır geçişi gibi işlemlerin ittifak güvenlik güçlerince yapılabileceği söylendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu