Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

iPhone 12 Modellerini Kullanan Bazı Kişiler Hücresel Veri Kesintisi Yaşıyor

iPhone 12’yi satın alan bazı kişiler hareket halindeyken mobil internet kesintisi yaşadığını belirtiyor.
iPhone 12 Modellerini Kullanan Bazı Kişiler Hücresel Veri Kesintisi Yaşıyor

ABD’li teknoloji devi Apple, iPhone modelleri ile akıllı telefon pazarında kendisini göstermeyi sürdürüyor. Şirket her yılın sonbahar aylarında yeni iPhone modelleri tanıtıyor. Geçtiğimiz aylarda uzun zamandır beklenen iPhone 12 serisinin tanıtımı gerçekleştirildi. Apple bu yıl önceki telefonlarına nazaran bazı değişiklikler ve yenilikler ile karşımıza çıktı. Bilindiği üzere yeni amiral gemileri bu yıl öncesinden farklı olarak 4 farklı model olarak tanıtıldı.

iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelleri tanıtımın ardından kullanıcılara sunulmaya başlandı. iPhone 12 serisinde kendisini gösteren en büyük yenilik ise 5G desteği oldu. Samsung, Huawei, Xiaomi gibi şirketler geçtiğimiz yıldan bu yana 5G destekli telefonları kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Apple ise bu hamleyi iPhone 12 serisi le yapmış oldu. Telefonlar kullanıcılara ulaşması ile beraber çeşitli şikayetler de gündeme gelmeye başladı. Bazı kullanıcılar özellikle hareket halindeyken internet bağlantılarında kesinti yaşadığını belirtiyor.

iPhone 12’de Mobil İnternet Kesintisi

iPhone 12’de Mobil İnternet Kesintisi

iPhone 12 modellerini satın alan bazı kullanıcılar 5G ve LTE bağlantılarında kesintiler yaşadığını belirtiyor. Gelen şikayetlerde bu durumun özellikle hareket halindeyken gerçekleştiğine yer veriliyor. Bugüne kadar 500’ü aşkın kullanıcıdan benzer şikayetler gelmiş durumda ve Apple forumlarında bu şikayetlere rastlamak mümkün. Bir kullanıcı iPhone 12 ile araç kullanırken telefonunun mobil internet hizmetine ulaşamadığını belirtti.

‘iPhone’unuz etkinleştirilmedi’ uyarısı ile karşılaştığını söyleyen kullanıcı, telefonu uçak moduna alıp geri çıkardıktan sonra sorunun çözüldüğünü ifade ediyor. Kimi kullanıcılar ise bunun çözüm olmadığını ve telefonlarını sıfırlamak zorunda kaldıklarını söylüyor. Teknoloji devinden yaşanan bu sorun sonrası herhangi bir açıklama yapılmadı.

ABD’nin en büyük mobil operatörlerinden Verizon ise bir kullanıcıya ulaşarak, sorunun farkında olduklarını ve çözüm arayışını sürdürdüğünü aktardı. AT&T ve T-Mobile gibi diğer operatörlerden hizmet alan kişilerin de benzer sorunlar ile karşı karşıya kaldığı biliniyor. 5G hizmetini geçtiğimiz yıldan bu yana yeni nesil Android telefonlar da alıyor. Bu kullanıcılardan herhangi bir şikayet gelmiş değil. Bu da sorunun Apple kaynaklı olduğu ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Google Güvenlik Ekibi iOS’ta Güvenlik Açığı Buldu

Google Güvenlik Ekibi iOS’ta Güvenlik Açığı Buldu

Mobil cihazların herkes tarafından kullanılır olması veri güvenliğini de her geçen gün daha önemli bir seviyeye taşıyor. Yapılan araştırmalar çeşitli açıkları ortaya koyuyor ve yayınlanacak yamalar ile bu durumun giderilmesi amaçlanıyor. Google Project Zero ekibi daha önce yaptığı çeşitli araştırmalar ile kritik seviye güvenlik açıklarını ortaya çıkarmıştı. Ekip son olarak iOS ekosisteminde yeni bir güvenlik açığı tespit ettiğini duyurdu.

Kullanıcıların kişisel verilerine erişim imkanı sağlayan bu güvenlik açığının 2020 yılının başından beri aktif olduğu belirtiliyor. Korsanların iPhone sahiplerinin fotoğraf, e-posta ve mesajlaşma verilerine bu açık sayesinde erişebildiği ifade edildi. Ancak bu açık nedeniyle herhangi bir kullanıcının olumsuz etkilenmediğinin altı çiziliyor. Google güvenlik ekibi Big Bounty Programı kapsamında tespit ettiği sorunla ilgili Apple’ı bilgilendirdi.

Sorun tespit eden güvenlik uzmanı Ian Beer, para kazanma beklentisi olmadığını ve Apple ile birlikte çalışabileceğini ifade etti. Beer kazanacağı parayı da hayır kurumlarına bağışlayacağını belirtiyor. Tespit edilen güvenlik açığı sonrası Apple’ın nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum