Paylaşım

Adobe’dan iPad Kullanıcılarını Sevindirecek Haber: Tam Sürüm Photoshop Geliyor!


 

Dünyanın önde gelen fotoğraf düzenleme programı Photoshop’un tam sürüm desteği iPad kullanıcılarına sunulacak. İşte detaylar…

Fotoğraf düzenleme programı dendiğinde akla gelen ilk yazılım hiç kuşkusuz Adobe’un Photoshop’u olmaktadır. Adobe tarafından yıllık lisans ile satışa sunulan Photoshop’un her yıl yeni sürümleri çıkmakta ve çeşitli platformlarda kullanıcıların hizmetine sunulmakta.

Bu platformlardan başlıcası ise Apple’in işletim sistemleri. Photoshop geçtiğimiz yıl tanıtılan iOS 11’de kullanılır durumdaydı. Ancak Adobe programı tam sürüm yerine Photoshop Express sürümü ile bazı özelliklerinden arındırılmış olarak sunuyor. iPad kullanıcıları ise haliyle rakip geliştiricilerin fotoğraf düzenleme programlarına yöneliyorlar. Sevindirici haber ise Adobe’dan geldi.

iPad için Tam Sürüm Photoshop Yolda

iPad için Tam Sürüm Photoshop Yolda

Apple’ın iOS 11’i tanıttıktan sonra en büyük hedeflerinden birisinin iPad kullanıcılarına bilgisayar deneyimini tam anlamıyla sunmak olduğu biliniyor. Ancak pek çok masaüstü uygulaması gibi Photoshop ta tam sürümüyle iPad kullanıcılarına sunulabilmiş değil.

Adobe’dan gelen haberler ise iPad kullanıcılarını oldukça sevindirecek. Şirketin Photoshop’u tam sürümü ile iPad kullanıcılarına sunmayı planladığı öğrenildi. Önümüzdeki Ekim ayı içerisinde resmi duyurusu yapılması beklenen tam sürüm Photoshop’un, 2019 yılı içerisinde kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

Adobe Yetkilisi Tarafından Onaylandı

Adobe Yetkilisi Tarafından Onaylandı

iPad’e tam teşekküllü Photoshop uygulamasının geleceği haberi Adobe yetkilisi tarafından da doğrulandı. Adobe Creative Cloud platformu yetkilisi Scott Belsky, net bir tarih vermemiş olsa da uygulamanın gelecekte iPad kullanıcılarına sunulacağını müjdeledi.

iPad Pro serisinin güçlü donanıma sahip olması, kaliteli ekranı ve kalem desteği ile tam sürüm Photoshop’un, masaüstü deneyimi ile eşdeğer şekilde kullanılacaktır. Apple yetkilisi Belsky, son dönemde tablet kullanımında önemli artış yaşandığına yer veriyor. Ürünün iPad’in hangi sürümlerine geleceği henüz netleşmiş değil. Ancak iPad Pro’ların tamamında Photoshop’un tam sürümünü kullanmak mümkün olacaktır diye düşünüyoruz.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın