Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

iOS ve Android Mağazalarında Kripto Para ve Finansman Uygulamalarına İlgi Arttı

Son günlerde kripto paralarda yaşanan anormal dalgalanmalar sonrası iOS ve Android mağazalarında ilgili uygulamalara ilgi arttı.
iOS ve Android Mağazalarında Kripto Para ve Finansman Uygulamalarına İlgi Arttı
Yorum

Son günlerde GameStop hisselerinde yaşanan anormal dalgalanmalar ve bazı kripto paraların hızlı bir şekilde değerlenmesi piyasaların bir numaralı gündem maddesi haline geldi. Bu sabah Dogecoin, Reddit grubunun hamlesi ve Elon Musk’ın yaptığı paylaşım ile beraber adeta patlama yaşadı ve yüzde 800’den fazla yükseliş kaydetti.

Musk’ın ayrıca sosyal medya profiline Bitcoin’i eklemesi ile beraber bu kripto para biriminde de yüzde 17’ye varan yükseliş yaşandı. Kripto paraların dikkatleri üzerine toplaması, uygulama mağazalarında da etkisini göstermiş durumda. App Store ve Play Store’da en çok indirilen uygulamalar arasında kripto para ile alakalı yatırım ve finansman araçları yer alıyor.

Yatırım Uygulamalarına İlgi Arttı

Yatırım Uygulamalarına İlgi Arttı

iOS ve Android mağazaları sayısız uygulamalara ev sahipliği yapıyor. Bu mağazalarda ağırlıklı olarak YouTube, Facebook, Instagram, TikTok gibi popüler platformların daha fazla indirildiğini söyleyebiliriz. Son günlerde bu uygulamalar arasında kripto para yatırımlarında kullanılan araçlar da eklendi. Play Store ve App Store’un popüler uygulamalarına bakıldığında, Robinhood, Reddit, Webull, Coinbase gibi araçlar öne çıkıyor.

Bu sıralama sadece indirme sayısına göre belirlenmiyor. Belirli bir uygulamanın kısa süre zaman dilimi içerisinde gördüğü yoğun ilgi sonrası bu araçlar üst sıralara yükselebiliyor. Örneğin, Amazon Alexa ve Fitbit gibi uygulamalar, insanlar yeni Echo hoparlörlerini ve fitness takipçilerini etkinleştirdikçe Noel’de genellikle büyük sıçramalar yaşıyor.

Finansal uygulamalar sıralamasındaki sıçrama, genel nüfus arasında Robinhood veya Webull gibi uygulamalar aracılığıyla perakende yatırımlarına büyük bir ilgi olduğunu gösteriyor. Reddit’in yükselişi, GameStop patlamasının başladığı Wall Street Bets forumunun popülerliğinden kaynaklanıyor. Coinbase ise Bitcoin Ethereum gibi kripto para birimleri satın almak için kullanılan popüler uygulamalar arasında yer alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu