Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

iOS 14 Uygulamalarını Kullanmak için İndirmeye Gerek Kalmayabilir

Apple yeni işletim sistemi iOS 14 üzerinde çalışmaya devam ederken yeni bir özellik ortaya çıktı.
iOS 14 Uygulamalarını Kullanmak için İndirmeye Gerek Kalmayabilir
Yorum

ABD’li teknoloji devi Apple, yeni ürün ve servisleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bilindiği üzere şirket geliştirdiği ürünlerin yazılımlarını da kendisi tasarlıyor. Dolayısıyla kullanıcılara özel bir deneyim sunulmuş oluyor. Geçtiğimiz yıl iPhone 11 serisi ile beraber iOS 13 kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Teknoloji devi bir süredir iOS 14 üzerinde çalışıyor ve işletim sisteminde pek çok yeni özelliğin geleceği biliniyor. Bu özelliklerden bazıları ise yapılan sızıntılar ile ortaya çıkıyor.

Geçtiğimiz günlerde çıkan bi sızıntı iOS 14’ün ekran deneyiminde yaşanacak yeniliklere yönelik olmuştu. Yeni bir haber ise işletim sisteminin oldukça ses getirecek bir özelliğe kavuşacağını işaret ediyor. Bilindiği üzere hem iOS’ta hem de Android işletim sisteminde uygulamaları kullanmak için App Store ve Play Store üzerinden yazılımları indirip yüklemek gerekiyor. Ancak yeni bilgiler iOS 14’te bu gerekliliği ortadan kaldırabilir. Geliştirilen bi API ile kullanıcılar uygulamaya uzaktan erişim sağlayabilecek.

iOS 14’e Kullanıcı Dostu Özellik

iOS 14’e Kullanıcı Dostu Özellik

Apple yeni işletim sistemi iOS 14 için çok konuşulacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Sızdırılan bilgilerde Clips adı verilen bir kod satırına rastlandı. Bu kod üzerinde yapılan incelemede uygulamaların uzaktan kullanılabildiği görülüyor. iPhone ve iPad kullanıcıları QR kod tarama sistemiyle AppStore’daki uygulamalara yüklemeden uzaktan erişim imkanı sağlayabilecek. Bu yenilik özellikle oyunlarda yepyeni bir dönemin başlamasını sağlayabilir.

Büyük boyutlara sahip oyunlar bu yolla cihaza yüklenmeden oynanabilir hale gelecek. Apple’ın bu özellik için Yelp, YouTube ve DoorDash gibi şirketler ile iş birliği yaptığı ve birlikte test ettiği belirtiliyor. Bu değişiklik şüphesiz uygulama geliştiriciler için de büyük yarar sağlayacaktır. Önümüzdeki günlerde bu özelliğe dair yeni bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

Diğer yandan iOS 14 ile beraber ana ekranda widget kullanımı ve yeni duvar kağıtları da gelecek yenilikler arasında yer alıyor. iCloud şifrelerinin ise 2 faktörlü koruma sistemine sahip olması bekleniyor. Teknoloji devinin Haziran ayında çevrimiçi ortam üzerinden düzenleyeceği WWDC 2020 etkinliğinde iOS 14’ü resmi olarak tanıtması bekleniyor. İşletim sisteminin sonbahar aylarında tanıtılması beklenen iPhone 12 modelleri ile beraber kullanıcılara sunulması planlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu