Yatırım yapmaya başla!

iOS 14 Güncelleme Hızı ile Kendisinden Önceki Sürümleri Geride Bıraktı

Apple’ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı iOS 14, hızlı güncelleme oranıyla dikkat çekiyor.
iOS 14 Güncelleme Hızı ile Kendisinden Önceki Sürümleri Geride Bıraktı

ABD’li teknoloji devi Apple her yıl geliştirdiği iPhone modelleri ile milyonlarca kişinin ilgisini üzerine topluyor. Şirket sunduğu ürünlerin işletim sistemini de kendisi geliştiriyor. Bu da iPhone ve Mac cihazlarında kullanıcıya özel bir deneyim sunulmasını sağlıyor. Şu sıralar Apple yeni amiral gemilerini tanıtmaya ve piyasaya sunmaya hazırlanıyor. iPhone 12 serisi resmi olarak tanıtılmadı ancak telefonlara dair pek çok bilgi ortaya çıkmış durumda

Geçtiğimiz Haziran ayında düzenlenen WWDC etkinliğinde Apple, iOS 14 işletim sistemini tanıtmıştı. Duyurunun yapılmasının ardından 16 Eylül tarihinde ise işletim sistemi iPhone kullanıcılarına dağıtılmaya başlandı. Kullanıcıların yeni işletim sistemine olan ilgisinin oldukça yüksek olduğu belirtiliyor. iOS 14’ün bu yönden kendisinden önceki sürümleri geride bıraktığı belirtiliyor.

iOS 14 Hızlı Başladı

iOS 14 Hızlı BaşladıiOS 14 Hızlı Başladı

Geçtiğimiz Çarşamba günü iOS 14’ü yayınlayan Apple, kullanıcıların işletim sistemine olan ilgisinden fazlasıyla memnun. Araştırmalar iOS 14 yayınlandıktan sonraki 5 günlük zaman diliminde kullanıcıların yüzde 30’unun güncelleme yaptığını gösteriyor. Bu oran bir önceki iOS 13’te yüzde 30 olarak ölçülmüştü. Apple, iOS 14 ile beraber pek çok yeni özellik sundu ve kullanıcıların artan ilgisinde bu değişimin önemli rol oynadığı belirtiliyor.

Gelen özellikler arasında resim içinde resim, ana ekran araç takımları gibi yenilikler öne çıkıyor. Eski sürümlere gidildiğinde kullanıcıların uyum oranının çok daha düşük olduğu görülüyor. iOS 13’te uyum yüzde 20, iOS 12’de ise daha da düşük seviyede bir güncelleme oranına ulaşılmıştı. Tabi bu yayılmın hızını görmek için biraz daha beklemek gerekiyor. Önümüzdeki günlerde iOS 14’ün yayılımına dair yeni raporlar hazırlanacaktır.

Apple işletim sistemini yaygınlaştırması ile rakibi Google’ın epey önünde görünüyor. Android sürümlerinin kullanıcılara dağıtılması süreci iOS’a göre çok daha uzun sürüyor. Bunun sebebi doğal olarak Android sürümlerinin Samsung, Xiaomi ve Huawei gibi pek çok üretici tarafından özelleştirilme sireci.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum