Yatırım yapmaya başla!

iOS 14’ün Ekran Deneyimine Yönelik Yeni Sızıntı Ortaya Çıktı

Apple’ın üzerinde çalıştığı iOS 14 için yeni bir sızıntı ortaya çıktı.
iOS 14’ün Ekran Deneyimine Yönelik Yeni Sızıntı Ortaya Çıktı

ABD’li teknoloji devi Apple, her yıl iPhone modelleri ve iOS işletim sistemi ile tüm dikkatleri üzerine topluyor. iPhone 11 ailesi ile beraber gelen iOS 13 sürümü pek çok yenilik ve iyileştirmeyi içerisinde barındırıyor. Başta karanlık mod olmak üzere yeni özellikleri ile beğeni toplayan Apple, bir sonraki işletim sistemi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. WWDC 2020 etkinliğinde tantılması planlanan iOS 14’e dair yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Apple çalışmalarını gizlilik içerisinde yürütse de bilgilerin sızdırılmasına engel olamıyor. İsabetli sızıntıları ile bilinen bir kaynak tarafından iOS 14’e dair yeni bir özelliği ortaya çıkardı. Teknoloji devi yeni işletim sistemi ile yepyeni bir duvar kağıdı deneyimi sunacak. iOS 13 ile gelen duvar kağıtları büyük beğeni toplamıştı. Şirket yeni sürümde de hem bu duvar kağıtlarını kaldırmayacak hem de yenilerini ekleyecek.

iOS 14 için Yeni Sızıntı

iOS 14 için Yeni Sızıntı

iOS 14 henüz resmi olarak tanıtılmadı ancak beklenen pek çok yeni özellik ortaya çıktı.Gelen bilgiler duvar kağıdı alanında kullanıcılara özelleştirmeye yönelik yenilikler olacağı yönünde. Bu bölümde kullanıcıların kendi fotoğrafları çok daha etkin bir şekilde kullanılabilecek. Gelen haberlere göre iOS 14’ün ana ekranında da widget ekleme dönemi başlayabilir. Android kullanıcılarının sıkça kullandığı bu özellik iOS ekosisteminde yerini alır mı bunu önümüzdeki süreçte göreceğiz.

Apple tarafından ‘Avocado’ olarak adlandırılan ub özellik ile yepyeni bir widget deneyimi sunulacak. Gelecek olan diğer yeniliklere değinecek olursak, özel bir egzersiz uygulamasının olacağı belirtiliyor. Seymour adlı bu uygulamada özel videolar olacak ve kullanıcılar bu içerikleri Apple Watch aracılığı ile takip edebilecek. iPadOS 14 için Apple Pencil için optik karakter tanımlama aracı da gelecek olan yenilikler arasında dikkat çekiyor.

Apple ayrıca iOS 14 ile iMessage’i güncelleyecek ve mesajlaşma uygulamalarına benzer hale getirecek. Genel itibarıyla kullanıcıların yerleşik uygulamalar üzerinde daha fazla öz sahibi olacağı belirtiliyor. Kullanıcıların Safari gibi varsayılan uygulamaların yerine Chrome ya da Gmail’i tanımlı hale getirmesi bekleniyor. Tüm merak edilen özellikleri görmek için Apple’ın resmi tanıtımını beklemek gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum