Yatırım yapmaya başla!

Teknoloji Devi Intel Tarihinin En Yüksek Gelirini Elde Etti

ABD’li teknoloji devi Intel, son dönemde yaşadığı tüm sıkıntılara rağmen tarihinin en yüksek gelirini elde etti. İşte detaylar…
Teknoloji Devi Intel Tarihinin En Yüksek Gelirini Elde Etti

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Intel, son dönemde pek çok olumsuz haber ile gündeme gelmişti. Özellikle CEO’sunun istifa etmesiyle hisse senetleri değer kaybeden Intel, geçtiğimiz aylarda yine binlerce kişiyi işten çıkarmasıyla incelemeye tabi tutulmuştu. 

Ancak dev şirket buna rağmen çizgisinden sapmıyor. Her ne kadar karşısında AMD gibi dişli bir rakip olsa da Intel, tarihinin en yüksek gelir ve faaliyet karına ulaşarak kendi rekorunu kırmış oldu. Her ne kadar belirli alanlarda çeşitli sıkıntılar yaşansa da başka bölümlerin katkısı ile şirket çok yüksek gelir rakamlarına ulaşmış durumda.

Intel’den Rekor Gelir

Intel’den Rekor Gelir

Intel geçtiğimiz günlerde yılın ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakamlar Intel’in tarihinin en yüksek rakamlarını elde ettiğini ortaya koyuyor. Teknoloji devi toplamda 17 milyar dolar elde ederken, hem yıllık hem de çeyrek bazda çift haneli büyüme rakamlarına ulaştı.

Şirketin açıkladığı verilerde faaliyet karı da, çift haneli büyümesiyle 5.3 milyar dikkat çekiyor. Gelir kalemlerine bakıldığında en büyük katkının PC grubundan geldiği görülüyor. Intel bu alanda 8.7 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı.

Yatırımcı Yine de Memnun Değil

Yatırımcı Yine de Memnun Değil

Teknoloji devi Intel’in tarihinin rekorunu kırmasına rağmen, yatırımcısının memnun etmeyi başaramadı. Şirket özellikle CEO’nun değişmesi ve bazı süreçlerin gecikmesiyle beraber otoriteler tarafından eleştiri oklarının hedefi olmuş durumda.

Intel’in ikinci çeyreğe dair mali tablolarını açıklamasının ardından, şirket hisseleri borsada %8 düşüş yaşadı. Şirket önümüzdeki dönemde bu durumun önüne geçmek için ne gibi önlemler alacak bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum