Yatırım yapmaya başla!

Intel SSD Kullananlar Windows 10 Nisan Güncellemesini Yaparken İyi Düşünmeli!

Microsoft’un işletim sistemi Windows 10’un son olarak yayınlanan Nisan güncellemesinin Intel SSD’si olan bilgisayarlara zarar verebileceği ortaya çıktı.
Intel SSD Kullananlar Windows 10 Nisan Güncellemesini Yaparken İyi Düşünmeli!

Microsoft’un Windows 10 için belirli aralıklarla güncellemeler yayınladığı biliniyor. Son dönemde Nisan ayında yayınlanacak olan büyük güncelleme herkes tarafından ilgiyle bekleniyordu. Ağustos ayında beklenen Workstations güncellemesi ile Windows 10’a performans modu geleceği duyurulmuştu.

Ancak bu büyük güncellemeden önceki paket olan Nisan güncellemesi de bazı yönleriyle dikkat çekiyor. Ancak son olarak ortaya çıkan bir soruna göre Intel marka SSD kullanan Windows 10 kullanıcıları Nisan güncellemesini yaparken iyi düşünmeli. Intel’in de geçtiğimiz günlerde SSD’den bir sornaki depolama teknolojisi üzerinde çalıştığını sizlere duyurmuştuk.

Nisan Güncellemesinde Sıkıntılar Var

Microsoft tarafından yapılan açıklama ile Windows 10 Nisan güncellemesini indiren Intel SSD’ye sahip olan bazı kullanıcıların sorun yaşadığı belirtildi. Yapılan açıklamada Windows 10 Nisan güncellemesinin kurulumu esnasında Intel SSD’nin mevcut olduğu sistemlerde çökme ve UEFI ekran başlatma sorununun çıktığı vurgulandı.

Yayınlanan Nisan güncellemesinin yarattığı sorunun nereden kaynaklandığı henüz bilinmiyor. Ayrıca hangi modellerin etkilendiği ise tam olarak aydınlığa kavuşturulmuş değil. Microsoft önlem olarak SSD sürücülerinin güncelleme almasını engellemiş durumda. Önümüzdeki günlerde bu sorunun önüne geçecek bir yama geliştirdiği belirtiliyor.

Microsoft Eski Sürüme Dönmeyi Öneriyor

Microsoft’un Intel SSD’si olup, Nisan güncellemesi ile sistemlerinde sorun yaşayan kullanıcılara, önerdiği çözüm ise gayet basit. Şirket söz konusu sorunla karşı karşıya kalan kullanıcıların Windows 10 sürüm 1709’a dönmelerini öneriyor.

Microsoft tarafından hazırlıkları yapılan yamanın yayınlamasıyla beraber kullanıcıların Nisan güncellemesini rahatlıkla kurabileceği belirtiliyor. Söz konusu yamanın ne zaman kullanıma sunulacağıyla ilgili net bir açıklama yapılmadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum