Yatırım yapmaya başla!

Intel Oyunlarda Hileye Karışan Kullanıcıları Yapay Zeka ile Tespit Edecek

Oyun dünyasında sayısı hızla hile olaylarına Intel el atmaya hazırlanıyor. Şirket hile yapan kullanıcıları yapay zeka ile tespit etmeyi planlıyor.
Intel Oyunlarda Hileye Karışan Kullanıcıları Yapay Zeka ile Tespit Edecek

Yeni nesil popüler oyunlara meraklı olan kullanıcılar, hile yapıldığına sıklıkla tanık oluyorlar. Bu durum oyunlara olan ilginin azalmasına ve kullanıcı deneyiminin olumsuz yönde etkilenmesine neden oluyor. Oyunların geliştiricileri ise bu durumun önüne geçmek için Anti Cheat sistemleri geliştiriyorlar. Ancak ne kadar başarılı oldukları tartışılır. Pek çok popüler oyunda yaygın bir şekilde hile yapılmakta.

Bu durumun önüne geçmek isteyen şirketlerin arasında teknoloji devi Intel de katılıyor. Şirket hile yapan kullanıcıları tespit etmek amacıyla yeni bir sistem üzerinde çalıştığını duyurdu. Üzerinde çalışılan yeni Anti Cheat sistemi yapay zekadan faydalanacak. Şirket bu alanda yaptığı çalışmalar ile tanınan Spirit Al ile işbirliği yaptı.

Yapay Zeka Konuşmaları Analiz Edecek

Yapay Zeka Konuşmaları Analiz Edecek

Oyun Geliştiricileri Konferansı (GDC 2019) etkinliğinde Intel, oyunlarda hile yapanları tespit edip engelleyecek yeni bir sistem üzerinde çalıştığını duyurdu. Şirket geliştirdiği yeni sistem için yapay zeka üzerinde çalışmalar yapan Spirit Al ile beraber çalışıyor. Sistem oyunun içerisindeki kodlara odaklanmaktan ziyade, kullanıcıların birbirleri ile olan iletişimini hedef alıyor.

Özellikle online oyunlarda kullanıcılar arasındaki sohbetin yaygın olduğu bilinmekte. Geliştirilen sistem ise birbirleri ile yazılı ve sesli iletişim kuran kullanıcıların sohbetleri üzerinden hile yapan oyuncuları tespit edecek. Ally adı verilen yapay zeka aracı ile oyunlardaki kullanıcı etkileşimi takip edilecek. Üzerinde çalışılan sistemin hayata geçmesi için biraz daha zaman gerektiği belirtiliyor.

Ancak Ally yapay zekanın önümüzdeki dönemde şüpheli olarak tanımladığı sesli sohbetleri, oyunların moderatörlerine bildirecek bir sistem haline gelmesi bekleniyor. Ancak makine öğreniminde yaşanan zorluklar ve devasa oyun platformlarındaki sohbetlerini kontrol edecek moderatör altyapısını oluşturma konusundaki zorluklar, bu sistem için biraz daha zaman olduğunu gösteriyor. Intel’den ayrı olarak Denuvo firmasının da oyunlarda yaşanan hile olaylarına karşı çalışmalar yaptığı biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum