Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’de Kripto Şirketleri Mali Suçları Rapor Olarak Sunacak

FCA, kripto borsalarına yönelik yeni bir düzenleme getirildiğini duyurdu.
İngiltere’de Kripto Şirketleri Mali Suçları Rapor Olarak Sunacak

İngiltere’de kripto borsalarına yönelik yeni bir düzenleme yapıldı. Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi (FCA), başlangıçta planlarını açıkladıktan sekiz ay sonra mali suçları raporlama şemsiyesi altına kripto varlık işletmelerini dahil etti.

FCA resmi internet sitesinde yayınlanan bir politika açıklamasıyla duyurdu. Bu hareket, ülkenin mali düzenleyicisinin “REP-CRIM” olarak bilinen yıllık mali suç raporu sunması gereken firma sayısını 2.500’den yaklaşık 7.000’e çıkarmasıyla geldi. Politika beyanına göre FCA, düzenleyicilerin kara para aklama faaliyetleri ile mücadele etmesini sağlamak için REP-CRIM raporlamasına uyumun gerekli bir araç olduğunu ilan etti.

FCA tarafından paylaşılan iş planında, “Kara para aklamayı önlemek için kurallarımızı güçlendirmenin yanı sıra, kripto varlıklara ortak bir yaklaşımı desteklemek için yerel ve uluslararası paydaşlarla birlikte çalışacağız.” ifadeleri kullanıldı.

Politika beyanının açıklanmasının ardından, genişletilmiş REP-CRIM rejimine dahil olan İngiliz kripto firmalarının, mali suç raporlarını, belirtilen son tarihe kadar sunmaları gerekecek. FCA tarafından REP-CRIM raporlama gerekliliğinin getirilmesi, düzenleyicinin dijital varlık firmaları için zorunlu kaydı içeren sanal para alanı üzerindeki artan gözetiminden kaynaklanıyor.

Ocak 2020’den bu yana Birleşik Krallık kripto işletmelerinin Kara Para Aklamayı Önleme uyumluluğunu denetliyor. Perakende türevleri ticaret üzerinde FCA yasağı geçtiğimiz ocak ayında yürürlüğe girmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum