Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de Normalleşme Okulların Açılmasıyla Başlıyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, okulların açıldığını ve bunun normalleşme için ilk adım olduğunu açıkladı. "Okullar güvenli" yorumuyla birçok eleştiri aldı.
İngiltere’de Normalleşme Okulların Açılmasıyla Başlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Virüs mutasyonunun ardından Ocak ayında üçüncü ulusal tecritini ilan eden İngiltere, planladığı gibi bugün okullarını açıyor. İngiltere Başbakanı Boris Johnson da Twitter hesabından gelişmeyle ilgili açıklamada bulundu.

Öğrencilerin okullara döndüğünü söyleyen Johnson, pandemi boyunca çocukların öğrenmeyi sürdürmeleri amacıyla yaptıkları çalışmalar için öğretmenlere, ebeveynlere, velilere ve bakıcılara teşekkür etti.

Tüm okulları geri açmanın öncelikleri ve aynı zamanda normalleşme için yol haritalarının ilk adımı olduğunu belirtti.

Aynı zamanda çocukların okula nasıl güvenli bir şekilde geri döndürüleceği hakkında konuştu. Bunun savunmasız ebeveynler için bir risk olup olmadığı yönünde soruya cevap verdi.
İngiltere Toplam Vaka 7 Mart
Kaynak: Worldometers

Okulların güvenli olduğunu savunan Johnson, ülkedeki duruma, okullara baktığını, öğretmenlerle, ailelerle, öğrencilerle konuştuğunu söyledi. Onların okullarını hazırlamak için büyük bir çaba sarf ettiğini dile getirdi.

Şu ana kadar savunmasız olabilecek ebeveynlerin, sonra 50 üzeri en savunmasız grupların 15 Nisan’a kadar aşılanacaklarını aktardı. Dahası çocukların okullara güvenle dönebilmeleri için büyük bir test programına sahip olduklarını bildirdi.

Ancak Başbakan Jonhson’ın yorumları birçok kişi tarafından eleştirildi. Aralık ve Ocak seviyelerinden önemli ölçüde düşmüş olsa da ülkede halen her gün binlerce yeni vaka kaydediliyor.

7 Mart’ta 5 bin 117 yeni günlük vaka bildirilirken aynı gün 82 ölüm rapor edildi. Emma Stanley isimli bir öğretmen, Johnson’ın okul açıklamasına karşılık Twitter’dan paylaştığı fotoğrafla 35 öğrencisi olduğundan ve sınıfında sosyal mesafe olmadığından yakındı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu