Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de Milletvekilleri Kripto Paraları Yatırım Olarak Görmüyor

FCA başkanı, kripto reklamlarını düzenlemek için yeni yetkiler bekliyor.
İngiltere’de Milletvekilleri Kripto Paraları Yatırım Olarak Görmüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Birleşik Krallık’taki milletvekilleri), Finansal Davranış Otoritesini (FCA), kripto para birimi firmaları tarafından tanıtım amaçlı olarak yatırım kelimesinin kullanımını sınırlamaya çağırdı. Milletvekilleri, FCA başkanı Nikhil Rathi’ye “yatırımınız” kelimesinin kullanımının bu varlıkları bir FTSE 100 şirketi veya birim tröst ile eşit olduğunu gösterdiğini söyledi.

Rathi, düzenleyici kurumun şu anda konuyu araştırdığını ve kripto reklamlarını düzenleme açısından yeni yetkiler beklediğini söyledi. Ancak bu yeni yetkiler verilmedikçe, kurumun yapabilecek bir şeyi olmadığını ifade etti.

Daha önce, FCA başkanı Charles Randell, Londra otobüslerindeki Floki Inu reklamındaki ifadelerle ilgili endişelerini dile getirmişti. Eski başkan, tüketiciler için uyarıların ötesinde pek bir şey yapılamayacağını söylemişti.

FCA başkanı ajansın, insanlar kripto para birimlerinde para kaybederse, Finansal Hizmetler Tazminat Programı kapsamında herhangi bir tazminat talebini reddetmeyi düşündüklerini belirtti.

Birleşik Krallık’taki Reklam Standartları Kurumu, Temmuz’da aldatıcı kripto reklamlarına karşı kırmızı bir uyarı yayınladı ve tüketicileri bu tür reklamlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarmıştı.

İngiltere dışında Hindistan, kripto reklamlarında sorumluluk reddi olmaması nedeniyle çeşitli yaptırımlar uygulamıştı. Delhi Yüksek Mahkemesi kısa süre önce kripto reklamları için standart sorumluluk reddi beyanları getirmek için bir bildirim yayınladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%