Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere Koronavirüs Tedbirlerini En Az Mayıs Sonuna Kadar Uygulayacak

Vaka ve can kayıplarının hızla arttığı İngiltere, en azından Mayıs ayının sonuna kadar koronavirüsle mücadele için getirilen katı tedbirlerin kaldırılmasının olası görünmediğini aktardı.
İngiltere Koronavirüs Tedbirlerini En Az Mayıs Sonuna Kadar Uygulayacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Onaylanmış 40 bin koronavirüs vakasının olduğu İngiltere’de toplam can kaybı 3.605 olarak rapor edildi. Salgının başladığı ilk günlerde toplumsal bağışıklığı deneyeceklerini söyleyen Başbakan Boris Johnson vakaların artmasıyla yaklaşımını değiştirmişti.

Gerek muhalefetten gerekse halktan gelen tepkiler üzerine salgınla mücadelede tedbirler artırılırken özellikle test sayısındaki yetersizliğine vurgu yapılıyordu. Gelen tepkiler üzerine test sayısının artırılacağını ve günlük 25 bine çıkarılacağını bildiren hükümet, insanların mecbur kalmadıkça evlerinden çıkmamasını istedi.

Birçok restoran, kafe, mağaza ve işyeri salgınla mücadele kapsamında kapatıldı. Yetkililer koronavirüs salgınının Mayıs ayının sonuna kadar kontrol altına alınabileceği konusunda tereddüt duyuyor.

İngiliz hükümeti en az iki ay daha getirilen sıkı tedbirlerin kaldırılmasının pek mümkün olmadığını bildirdi.

İngiltere Korona TedbirleriYapılan açıklamada en azından Mayıs sonuna kadar daha fazla test yapılması ve tedbirlerin artırılması konusunda kararlı olunduğu aktarıldı. Salgının ilk günlerinde görece esnek davranan ülkede yaklaşık çeyrek milyon insanın ölebileceğine dair bir varsayımın yapılmasıyla sosyal mesafe önlemi artırıldı.

Sağlık Bakanı Matt Hancock, Nisan sonuna kadar günde 100.000 test hedefi belirlediklerini fakat test kitlerinin yetersiz olduğunu aktardı.

Başbakan Boris Johnson, koronavirüsle mücadele konusunda muhalefet partilerinin fikirlerini duymak istediğini söyledi.

Başbakan Boris Johnson Partilere ÇağrıJohnson, muhalefet parti liderlerini salgın hastalıkla mücadele konusunda görüşlerini almaya davet etti. Önümüzdeki hafta muhalefet partilerinin tüm liderlerinin, ülkenin baş sağlık görevlisi ve baş bilim danışmanlarının görüşme yapması bekleniyor.

Johnson ilgili açıklamasında, “Testleri hızla genişletmek ve ülke çapındaki işletmelere ve bireylere ekonomik destek sağlamak gibi şimdiye kadar aldığımız önlemler hakkında görüşlerinizi dinlemek istiyorum.” dedi.

Sağlık alanında yapılan çalışmaların yanında bir taraftan da ekonomiye getireceği hasar değerlendiriliyor. Ülke ekonomisinin 1930’lardaki çöküşten çok daha kötü bir durum ile karşı karşıya kalabileceği ifade ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu