Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Koronavirüsle Mücadele için 6 Geçici Hastane Kurmayı Planlayan İngiltere İlkini Açtı

İngiltere’de en büyük sergi merkezlerinden birisi koronavirüs hastaları için hastaneye dönüştürülürken, 5 tane daha kurulacağı açıklandı.
Koronavirüsle Mücadele için 6 Geçici Hastane Kurmayı Planlayan İngiltere İlkini Açtı
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere’de koronavirüs salgınıyla baş edebilmek Londra Docklands’deki Excel Sergi Merkezi bir hastaneye dönüştürüldü. Ordunun yardımlarıyla yapılan Nightingale Hastanesi’nin açılışı bugün yapıldı.

Açılışta Prens Charles İskoçya’daki evinden video mesaj ile katılımcılara seslendi. Ülkede Covid-19 nedeniyle toplam can kaybı 2 bin 921, vaka sayısı ise 34 bin 192’ye ulaşmış durumda. Vakaların giderek artması nedeniyle ülkenin farklı yerlerinde 5 hastanenin daha yapılacağı söylendi.

Prens Charles, hastanenin imkansızın nasıl mümkün olabileceğinin ispatı olduğunu belirtti.

Prens Charles Hastane Açılış Konuşmasıİngiltere’nin en büyük ulusal merkezlerinden birinin hastaneye dönüştürülmesinin büyük bir başarı olduğunu söyleyen 71 yaşındaki veliahta geçtiğimiz günlerde koronavirüs pozitif tanısı konmuştu.

Kendisinde hafif semptomlar olduğunu ve nispeten şanslı olduğunu söyleyen Prens, “Ama bazıları için çok daha zor bir yolculuk olacak. Bu yüzden herkesin ihtiyaç duyabileceği tüm teknik bakımı ve normal yaşama dönme şansını alacağı konusunda rahatlayabileceği için çok rahatladım.” dedi.

2012 Londra Olimpiyatları’nda kullanılan Excel Center 900 bin metrekare alan sahip.

Nightingale HastanesiGeçici hastanelerin ilk olarak faaliyete geçen Nightingale Hastanesi 4000 hastayı tedavi edecek kapasiteye sahip. Önümüzdeki günlerde ise İskoçya’daki Glasgow’da 3000 yataklı yeni bir hastanenin kurulacağı bildirildi.

Bu arada İngiliz basınında yer alan haberlere göre koronavirüsle mücadelede görev alan Müslüman 5 doktorun ve 1 hemşirenin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Cordoba Vakfının Başkanı Enes el-Tikriti, “Dünyanın dört bir yanından İngiltere’ye gelen Müslümanlar ve göçmenler, koronavirüs kurbanlarının hayatlarını kurtarmak için en iyilerimizi, en bilgililerimizi, en adanmışlarımızı, en onurlularımızı verdiğimizi ilan eden bir şeref listesini başlarının üstünde tutabilir.” açıklamasında bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu