Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de İşsizlik Haziran-Ağustos Döneminde %4,5’e Geriledi

İngiltere beklenen işgücü istatistiklerini yayımladı. İşsizlik oranı yüzde 4,5'e geriledi.
İngiltere’de İşsizlik Haziran-Ağustos Döneminde %4,5’e Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) beklenen işgücü verilerini açıkladı. Buna göre İngiltere’de işsizlik Ağustos’a kadar olan üç ayda yüzde 4,5’e geriledi.

İngiltere’de işsizlik oranı, Temmuz 2021’e kadar olan üç aylık dönemde yüzde 4,6’ya düşmüş, bu Haziran-Ağustos 2020 döneminden sonra en düşük seviyeyi işaretlemişti.

Ağustos 2021’e kadar olan üç ayda işsizlik yüzde 4,5’le beklentilerle uyumlu gerçekleşirken oran pandemi öncesine göre 0,5 puan daha yüksek kaldı.
İngiltere İşsizlik Haziran-Ağustos
KAYNAK: ONS

İşsizlerin sayısı bir önceki çeyreğe göre 126 bin azalarak 1,51 milyona inerken, istihdam 235 bin artarak 32.42 milyona yükseldi, bu da piyasanın 243 bin artış beklentisinin altında kaldı.

Ayrıca iş ilanları tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,1 milyona ulaşırken, en büyük artış konaklama ve yemek hizmeti faaliyetlerinde görüldü.

Haziran-Ağustos 2021 tahminleri, işsizlik ve ekonomik hareketsizlik oranları düşerken, istihdam oranında çeyreklik artışla işgücü piyasasında devam eden bir toparlanma olduğunu gösterdi. Birçok koronavirüs kısıtlamasının gevşetilmesiyle birlikte toplam çalışılan saatler bu çeyrekte arttı.

Birleşik Krallık’taki istihdam oranı, koronavirüs pandemisinden 1,3 puan daha düşük ancak önceki çeyreğe (Mart-Mayıs 2021) göre 0,5 yüzde puan daha yüksek olarak yüzde 75,3 olarak tahmin edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu