Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de Kripto Paralar Benimsenirken Ethereum Sahipleri Artıyor

İngiltere’de geçtiğimiz yapılan bir anket, ülkede dijital varlıklara olan ilgide artış yaşandığını gösteriyor. Ayrıntılar haberin devamında…
İngiltere’de Kripto Paralar Benimsenirken Ethereum Sahipleri Artıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paraların kullanım alanı her geçen gün daha geniş bir alana yayılıyor. İngiltere’de yapılan bir anket, bu durumu onaylıyor. Finder tarafından yapılan son anket, Birleşik Krallık’ta kripto sahiplerinin oranının Aralık ayında %1 oranında arttığını ortaya koydu.

Ankete göre ülkedeki yatırımcılar arasında Ethereum’un hakimiyeti de artış gösterdi. buna göre ülkedeki ETH sahiplerinin oranı %32.9 olurken, XRP’de bu oran %17,4 olarak açıklandı. İngiltere ETH sahipliğindeki artış ile dünyada 3. sıraya yükseldi.

Ethereum sahipliğinde listenin ilk iki sırasında Singapur ve Avustralya yer alıyor. Diğer yandan küresel pazarda ETH’ye olan ilginin azaldığı görülüyor. Dijital varlık için küresel benimseme oranı Ekim’de %28.2 iken Aralık ayında %24.4’e geriledi.

İngiltere'de tutulan kripto oranları
Kaynak: Finder

Birleşik Krallık’ta en popüler kripto para birimi ise %42.8 ile Bitcoin oldu. BTC ülkede baskın olsa da bu orana %56’lık bir hakimiyet seviyesinden düştü. Ülkedeki benimsenme, kripto para piyasasının düşüş trendinde hareket ettiği bir dönemin içerisinde gerçekleşti.

Bilindiği üzere BTC, geçtiğimiz yılın Kasım ayında 69.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yükseğini test etti. Dijital varlıkta tepe geldikten sonra yön aşağı çevrilmiş görülüyor ve 39.650 dolara kadar düşüş gerçekleşti.

Bu noktadan hafif de olsa toparlanan kripto para birimi, an itibariyle 42.650 dolar seviyesinden işlem görüyor. Son verilere göre kripto para piyasasının toplam değeri ise 2 trilyon dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya devam ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%