Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiltere için Büyük Bir Fırsat Olan CPTTP Üyeliğinin Katılım Süreci Başladı

İngiltere'nin CPTTP üyeliği için kritik bir adım atılırken bunun ekonomiye sağlayacağı destek vurgulandı.
İngiltere için Büyük Bir Fırsat Olan CPTTP Üyeliğinin Katılım Süreci Başladı

İngiltere Trans-Pasifik Ortaklığı için Kapsamlı ve Aşamalı Sözleşme (CPTTP) hakkında gelişmeyle gündeme geldi.

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ülkenin anlaşmaya üyeliğinin yiyecek ve içecek ve otomotiv sektörü gibi hayati sektörlerde tarifeleri azaltabileceğini söyledi.

“Bu, dijital, veri ve hizmetler gibi alanlarda yeni fırsatlar ve işler yaratır” ifadelerini kullandı.

Hükümetten yapılan duyuruda İngiltere’nin CPTTP ülkelerinin katılıma başlama davetini memnuniyetle karşıladığı aktarıldı.
Rishi Sunak Paylaşım
Kaynak: Twitter

CPTPP ülkelerinin bugün Birleşik Krallık’ın üyelik sürecinin artık başlayabileceğini kabul ettiği belirtildi. Aynı zamanda İngiltere’nin CPTPP komisyonunun bu yılki başkanı olarak Japonya ile yakın çalışmaya devam edeceği söylendi.

Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Bakanı Liz Truss, CPTTP üyeliğinin İngiltere için büyük bir fırsat olduğunu dile getirerek şöyle konuştu:

“Ekonomik ağırlık merkezimizi Avrupa’dan dünyanın daha hızlı büyüyen bölgelerine kaydırmaya yardımcı olacak ve Asya-Pasifik’teki büyük tüketici pazarlarına erişimimizi derinleştirecek.

Anlaşma sayesinde sınırlarımızın, paramızın veya yasalarımızın kontrolünü bırakmak zorunda kalmadan yüksek standartlı bir serbest ticaret bölgesine katılmanın tüm faydalarını elde edeceğiz.”Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum