Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Vakalar Artarken İngiltere için Ufukta Yeni Bir Ulusal Tecrit Var

Vakalar endişe verici düzeyde artmaya devam ederken İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın önümüzdeki hafta yeni ulusal kilitleme önlemleri uygulamayı düşündüğü bildirildi.
Vakalar Artarken İngiltere için Ufukta Yeni Bir Ulusal Tecrit Var
Son Güncelleme: 
Yorum

İkinci dalganın kritik aşamaya ulaştığı İngiltere’de, mevcut durumun etkileri son ekonomik verilere yansıyor. Artan vakalar nedeniyle yeni kısıtlamaların getirildiği ülkede, hareketlilikten tüketici harcamalarına iş faaliyetlerinden finans piyasalarına kadar birçok alanda olumsuz eğilimler görüldü.

Endişeler artarken Başbakan Boris Johnson’ın yeni kısıtlamalar getireceği yönündeki haberler, endişeleri iyiden iyiye artırdı. The Times gazetesinin Cuma günkü haberine göre İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülke çapındaki hastanelerin yeniden canlanan COVID-19 vakalarıyla boğulduğuna dair endişelerin ortasında, önümüzdeki hafta yeni ulusal kilitleme önlemleri uygulamayı düşünüyor.

Haberde Başbakan Johnson’ın endişe verici yeni NHS verilerini tartışmak için Şansölye Rishi Sunak, Kabine Ofisi Bakanı Michael Gove ve Sağlık Bakanı Matt Hancock ile görüştüğü belirtildi.

Ayrıca anaokulları, okullar ve üniversiteler de dahil olmak üzere temel dükkanlar ve eğitim ortamları dışında her şeyin kapatılabileceği yeni önlemleri duyurmak için Pazartesi günü bir basın toplantısı düzenlemesinin beklendiği söylendi.

Yeni kısıtlamaların Çarşamba günü getirilebileceğini ve 1 Aralık’a kadar yürürlükte kalabileceğini bildiren Times, bununla birlikte üst düzey bir hükümet kaynağına atıfta bulunarak, yeni tedbirlerin hala tartışılmakta olduğunu ve nihai bir kararın verilmediğini de sözlerine ekledi.

Öte yandan Birleşik Krallık Cuma günü, hükümet verilerine göre 24,405 yeni vaka ve pozitif testten sonraki 28 gün içinde 274 ölüm daha bildirdi. Geçtiğimiz hafta boyunca ortalama olarak günde 20.000’den fazla yeni koronavirüs vakası kaydetti.

Bilim insanları Cuma günü Birleşik Krallık’ta COVID-19 enfeksiyonlarında artışı vurgulayarak vakaları azaltmak için bir şey yapılmazsa, 80.000 kişinin öldüğü “makul en kötü durum” senaryosunun aşılabileceği konusunda uyardı.

Şu anda, hükümetin İngiltere’deki yerel alanlar için en yükseği aşama 3 olmak üzere üç kademeli bir sınırlama sistemi varken İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda, salgınla mücadele konusunda kendi politikalarını yürütüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu