Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’de Saldırıya Uğrayan 5G Tesislerin Sayısı Artmaya Devam Ediyor

Corona virüsü ile 5G bağlantılı komplo teorilerinin etkisiyle İngiltere’de 5G tesislerine olan saldırıların devam ettiği belirtiliyor.
İngiltere’de Saldırıya Uğrayan 5G Tesislerin Sayısı Artmaya Devam Ediyor

Corona virüsü kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına aldı ve sosyal hayatın baştan aşağıya değişmesine neden oldu. Resmi rakamlara göre salgından dolayı hayatını kaybeden insan sayısı 246 bini geçmiş durumda. 3 milyon 775 bin kişinin ise virüse yakalandığı belirtiliyor. Tarihte eşi az görülen bu salgın beraberinde asılsız söylentilerin de dolaşmasına neden oluyor.

Sosyal medya uygulamalarının da etkisiyle insanlar Corona virüsü ile alakalı bilimsel olmayan çok sayıda paylaşıma yer veriyor. Bu durum pek çok kişinin yanlış bilgi sahibi olmasına ve suç teşkil eden hareketlerde bulunmasına neden oluyor. Bir süredir 5G istasyonlarının Corona virüsünün yayılmasına olumlu yönde etki ettiğine dair komplo teorileri ortalıkta dolaşıyor.

Bu asılsız paylaşım sonrası dünyanın pek çok yerinde insanlar baz istasyonlarına yönelik saldırılarda bulunmaya başladı. Saldırıların en çok görüldüğü ülkelerin başında ise İngiltere geliyor. Ülkedeki mobil operatörler saldırıya uğrayan baz istasyonların ulaştığı sayıyı açıkladı.

İstasyonlara Saldırılar Devam Ediyor

İstasyonlara Saldırılar Devam Ediyor

İngiltere’de faaliyet gösteren mobil operatörlerin oluşturduğu Mobile UK, ülkedeki 5G tesislerine olan saldırıların devam ettiğini açıkladı. Geçtiğimiz Nisan ayı itibarıyla zarar gören tesis sayısı 50 pşaral açıklanmıştı. Aradan geçen zaman içerisinde sayının arttığı görülüyor. Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre İngiltere’de zarar gören tesis sayısı 77’ye ulaştı. Bilim insanları 5G’nin virüsün yayılması ile herhangi bir alakası olmadığını her fırsatta dile getiriyor.

Bununla beraber YouTube, Twitter, Facebook gibi başlıca sosyal mecralarda konuyla ilgili paylaşımların yayılması yasaklanmıştı. Ancak buna rağmen İngiltere’de bu tesislere olan saldırılar hız kesmişe benzemiyor. Mobile UK tesislere yapılan saldırıların hızının düştüğünü ancak tam olarak sonlanmadığına dikkat çekiyor. Açıklamaya göre saldırıya uğrayan sadece tesisler değil.

Bu tesislerde görevli olan çalışanların da saldırganların öfkesine maruz kaldığı belirtiliyor. İngiltere’nin mobil operatörlerinden BT’nin CEO’su Philip Jansen, 21 Nisan tarihine kadar 40 çalışanlarının saldırıya uğradığını söyledi. Uzmanlara göre COVID-19’un insanlar arasında birbirine bulaştığı belirtiliyor. 5G’nin herhangi bir etkisinin olmadığı söylenmekle beraber, çeşitli bölgelerde saldırılar yaşanmaya devam ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum