Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’de 200’e Yakın Kripto Para Şirketi Yasal Düzenlemelere Uyum Sağladı

İngiltere'nin düzenleme kurumu, geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde kripto şirketlerinden 200'e yakın başvuru aldı.
İngiltere’de 200’e Yakın Kripto Para Şirketi Yasal Düzenlemelere Uyum Sağladı

Bitcoin ve diğer dijital paralara olan ilgi dünya genelinde hızla artmaya devam ediyor. Bu paraların denetlenmesinin diğer paritelere göre denetlenmesinin çok daha zor olduğu biliniyor. Dolayısıyla yasal kurumlar yaptıkları düzenlemeler ile bu piyasayı kontrol altında tutmak istiyor. Geçtiğimiz yıl boyunca İngiltere’nin finansal düzenleyicisine kaydolmak için neredeyse 200 kripto para birimi şirketinin başvuru yaptığı öğrenildi.

Birleşik Krallık’ta sektöre yönelik denetimlerin sıkılaştırılması ile birlikte, firmaların çevrimiçi borsalara kayıt olmak için harekete geçtiği görülüyor. Bitcoin, Elon Musk’tan Tesla’nın dijital para biriminin 1.5 milyar doları yükselttiğini açıklamasının ardından en parlak günlerini yaşıyor. Diğer yandan Mastercard ve BNY Mellon gibi finans devleri müşterilerine kripto para birimlerini kullanma şansı sunmaya başlayacaklarını açıklamıştı.

Şirketler Yasalara Uyum Sağlamaya İstekli

Şirketler Yasalara Uyum Sağlamaya İstekli

Birleşik Krallık Hazine Bakanlığı, kripto şirketlerinin kara para aklamanın önüne geçmek için yapılmış düzenlemelere uymalarını sağlamak için Ocak 2021’e kadar FCA’ya kaydolmaları gerektiğini açıklamıştı. Financial Conduct Authority, Ocak ayından itibaren yürürlüğe giren yeni kurallar ile beraber 199 başvuru aldı. Başvuru yapan şirketler arasında Fidelity ve Revolut gibi finans devleri olmakla beraber, Oxford ve Glasgow merkezli daha küçük şirkeler bulunuyor.

İngiltere’nin mali düzenleyicisi, Temmuz ayına kadar başvuran 102 şirkete geçici onay verdi.Bu da söz konusu şirketlerin müşterilerine, belirlenen tarihe kadar hizmet vermeye devam edebilecekleri anlamına geliyor. Şimdiye kadar resmi olarak 3 ayrı firmanın onaylandığı açıklandı.

FCA, bitcoin ve kripto para birimleri hakkında uyarılarda bulundu ve potansiyel alıcılara yüksek oynaklıklarının farkında olmalarını hatırlattı. Bitcoin geçtiğimiz yılın Mart ayında 4 bin doların altına düşmüştü. 2017’de 10 bin dolar ile ATH seviyesine ulaşan BTC, geçen bir yıl içerisinde 2.500 dolara kadar gerilemişti. FCA yatırıcımları kripto paraların çok büyük oranda değer kaybedeceği yönünde uyarılarda bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum